-1,1 C
Pionki
wtorek, 7 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Kolejny rok działalności grupy Speed w naszym regionie i prawie 900 zatrzymanych praw jazdy

Popularne

W dniu 19 lipca 2019 roku została powołana na Mazowszu grupa „SPEED”. Ostatni rok przysporzył funkcjonariuszom dużo pracy. Zobaczcie sami.

W trakcie rocznej działalności patroli SPEED policjanci ujawnili w 2021 roku 61698 wykroczeń w ruchu drogowym, 48842 naruszeń dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 871 kierujących przekroczyło prędkość jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją prawną takich wykroczeń jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

– Policjanci z grupy SPEED w ciągu ostatniego roku ujawnili: 165 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, 94 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych, 43 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 15 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali 2548 dowodów rejestracyjnych – podaje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu

Grupa SPEED działa także na rzecz ograniczania agresji drogowej, policjanci reagują na rażące naruszenia w ruchu drogowym. Grupa SPEED zwraca uwagę oczywiście na inne naruszenia mogące zaistnieć na drogach Mazowsza.

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content