20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”. W Pionkach odbyły się już XV Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych

Popularne

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach gościły w środę, 8 czerwca, ponad 170 uczestników podczas piętnastej edycji Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się na terenie Ogródka Jordanowskiego, a jej hasło przewodnie stanowiło „każdy jest zwycięzcą swoich słabości”.

Jak co roku kilkanaście placówek z terenu powiatu radomskiego zgromadziło się na tym terenie. Przybyłych zawodników powitała między innymi kierownik WTZ w Pionkach Renata Glimasińska. W tym roku przyjechali sportowcy z takich placówek jak: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej, WTZ „Do Celu” w Dąbrówce Nagórnej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance, ŚDS w Pionkach, Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy, DPS w Krzyżanowicach, DPS w Jedlance, Szkoła Specjalne przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, PSP nr 1 w Pionkach – klasa IV B, PSP nr 5 – klasy III B, V B oraz VII B, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ŚDS w Pionkach oraz oczywiście gospodarze środowej imprezy – WTZ w Pionkach.

Jak podkreślała kierownik WTZ Renata Glimasińska Wiodącym celem imprezy było rozbudzanie zainteresowania sportem osób z niepełnosprawnościami, podnoszenie ich sprawności fizycznej,  integracja społeczna oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zarówno osób z niepełnosprawnościami jak i w stosunku do nich. – „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”. Moi drodzy, to wy codziennie zmagacie się ze swoimi słabościami i w tym momencie już jesteście zwycięzcami – tymi słowami powitała uczestników zawodów kierownik WTZ w Pionkach Renata Glimasińska.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

– Kochani, witam was bardzo serdecznie w mieście Pionki. Po dwóch latach przerwy znowu możemy się spotkać. Dzisiaj to już piętnasty raz, kiedy pokażecie swoją waleczność, hart ducha, pokażecie to, że również potraficie zmagać się sportowo. Dziękuję wam bardzo, że przyjeżdżacie do naszego miasta i mam nadzieję, że nie tylko będziecie walczyć na sportowo, ale przede wszystkim wszyscy razem będziemy się tutaj dobrze bawić. Jeśli pozwolicie to piętnaste Zawody Sportowe dla Osób z Niepełnosprawnościami uważam za otwarte – mówił burmistrz Robert Kowalczyk. 

Po oficjalnym otwarciu zawodów wszyscy uczestnicy przystąpili do zmagań sportowych i mogli zmierzyć się z uwaga, aż 22 konkurencjami. W ich skład weszły między innymi: rzuty woreczkiem do hula-hop i kosza, strzały na bramkę, bieg na 30 metrów, rzuty osobiste do kosza, rzuty piłka lekarską, ringo, kręgle.

Zmagania były bardzo emocjonujące, wszyscy dostarczali pozytywnych emocji. Zawodnicy byli mocno zaangażowani, wzajemnie sobie pomagali, a przede wszystkim świetnie się bawili. Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych, pucharów i medali.

Organizatorami XV Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych w Pionkach były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach. Za współorganizację odpowiadali miasto Pionki, Powiat Radomski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk oraz starosta radomski Waldemar Trelka. Sponsorami zawodów była firma Pirlo, którą reprezentowali Michał Seweryn wraz z żoną Justyną, a także firma NEO na czele z Grzegorzem Puziem. Patronat medialny nad dzisiejszą impreza sprawowała nasza redakcja.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content