17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Enea Wytwarzanie przekazała samochód Kozienickiemu Hospicjum

Popularne

spot_img

W czwartek, 18 listopada, Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach otrzymało samochód osobowy. Darczyńcą jest Enea Wytwarzanie, która dokonała tego szlachetnego czynu za pośrednictwem Fundacji Enea.

Kozienickie Hospicjum jest stowarzyszeniem, które powstało w 2018 roku. Impulsem do utworzenia hospicjum domowego było zauważenie problemu społecznego, jakim jest niedostatek placówek opieki medycznej nad wymagającymi opieki chorymi osobami starszymi, brak stacjonarnego hospicjum oraz chęć poprawy środowiska i otoczenia chorych oraz ich rodzin. Jego głównym celem jest wsparcie osób starszych, chorych onkologicznie, przewlekle i terminalnie.

Działania hospicjum związane są nie tylko z zapewnieniem opieki stacjonarnej oraz wsparciem opieki domowej dla chorych, wymagających stałej specjalistycznej pomocy, czy zatrudnieniem fachowego personelu, ale także z zapewnieniem wsparcia psychologicznego dla rodzin opiekujących się przewlekle chorymi, a także z udostępnianiem sprzętu rehabilitacyjnego potrzebującym. Hospicjum domowe zapewnia opiekę lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologa, wolontariuszy i kapłanów, a także prowadzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Enea Wytwarzanie postanowiła wspomóc działanie placówki i wyposażyć ją w samochód osobowy, bez czego, jak wiadomo funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Uroczyste przekazanie samochodu marki Skoda Octavia odbyło się w Kozienicach, przy plebanii kościoła pw. Świętego Krzyża.

Bezpośredniego wręczenia kluczy do auta dokonał Marcin Łukasiewicz, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych, odebrał je natomiast ks. Tomasz Pastuszka, który w imieniu hospicjum złożył serdeczne podziękowania.

Enea wytwarzanie, jako spółka społecznie odpowiedzialna nieustannie wspiera placówki oraz inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy warunków życia potrzebujących.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content