15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Dziesięć tytułów Mistrzów Polski Taekwon-Do dla zawodników TSD Pionki. Iga Woźniak najlepszą kadetką

Popularne

spot_img

W dniach 21-22 maja w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-Do organizowane przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo. Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie przystąpiło blisko sześciuset uczestników z 21 klubów. Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w 26-osobowym składzie zdobyli 29 medali: 10 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych.

– To świetny wynik, jeden z najlepszych w historii dotychczasowych startów klubu w zawodach taekwondo. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się konkurencje techniczne i walki najmłodszych zawodników. Nasi młodzi reprezentanci spisali się wyśmienicie zapisując na swoim koncie 18 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych – mówi trener główny pionkowskiego klubu Dariusz Sułek.

Mistrzami Polski w swoich kategoriach zostali:

 • Julia Panufnik – 2 tytuły w walkach soft sick i technikach specjalnych,
 • Jan Wojda w formach,
 • Amelia Wojda w formach
 • i Anastazja Wiszniowska w walkach semi contact.

Wicemistrzami Polski zostali:

 • Jan Wojda – dwa tytuły w walkach semi i technikach szybkościowych,
 • Nikodem Banaszek w walkach semi,
 • Paweł Zawadzki i Filip Pawlak w technikach specjalnych oraz
 • Gabriela Kutyła w technikach szybkościowych.

Brązowe medale zdobyli:

 • Amelia Wojda w soft stick,
 • Jan Wojda w technikach specjalnych,
 • Oskar Banaszek w walkach soft stick i technikach specjalnych,
 • Maja Gronczyńska w technikach szybkościowych,
 • Laura Pyc w formach,
 • Gabriela Kutyła w walkach soft stick.

– Pozostali zawodnicy mimo bardzo dzielnej i ambitnej postawy zakończyli mistrzostwa bez zdobyczy medalowych, kończąc rywalizację na różnych jej etapach, niekiedy nieszczęśliwie przegrywając w końcówkach. Zyskali jednak cenne doświadczenie turniejowe, które powinno zaowocować w przyszłości – mówi trener Dariusz Sułek.

W drugim dniu mistrzostw odbyła się rywalizacja starszych uczestników. – Nasz klub reprezentowała szóstka zawodników, która wywalczyła kolejnych 11 medali, w tym pięć tytułów mistrzowskich – dodaje trener.

Klasą dla siebie była Iga Woźniak, która została potrójną mistrzynią Polski kadetek: w walkach semi contact, formach i technikach specjalnych. Za tak spektakularny występ otrzymała tytuł najlepszej kadetki Mistrzostw. Ponadto, wraz z koleżankami z WCSW Wołomin wywalczyła srebrny medal w walkach drużyn tag team.

Świetny wynik osiągnął też Kuba Płachta, zdobywając 2 tytuły mistrza Polski w walkach semi i light contact oraz brązowy medal w formach.

Dwa tytuły wicemistrzyni Polski juniorek w walkach semi contact i formach zdobyła Alicja Wiszniowska, zaś wicemistrzem Polski w walkach semi contact juniorów został Krzysztof Monkosa.

Dorobek medalowy pionkowskiego klubu uzupełnił jedyny senior Szymon Grabowski, zdobywając dwa brązowe medale w obu formułach walk.

– Miła niespodziankę sprawili nasi panowie, którzy tworząc drużynę TSD Pionki wywalczyli srebrny medal w walkach tag team seniorów, ulegając w finale zaledwie małym ostrzeżeniem silnej drużynie gospodarzy, w skład której wchodziło między innymi dwóch członków Kadry Polski kickboxingu. Chociaż wyrównujący punkt został w naszym odczuciu przyznany zbyt pochopnie, nasza drużyna przyjęła porażkę z szacunkiem i uznaniem wysokiej klasy zwycięzców. Dziękujemy Zarządowi Powiatu Radomskiego oraz Burmistrzowi Miasta Pionki, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd na mistrzostwa – dodaje na koniec Dariusz Sułek.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content