11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

[ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Pionkach. Usłyszeliśmy przeboje Andrzeja Zauchy

Popularne

W sobotę 5 marca w Pionkach świętowano Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Gwiazdą programu był występ Janusza Szroma i Dariusza Janusa Warto nadmienić, że odbywający się w Miejskim Ośrodku Kultury koncert był darmowy. Panowie zaprezentowali swój najbardziej znany repertuar z szerokiego katalogu utworów Andrzeja Zauchy. Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem pań, które były zachwycone występem. Towarzyszącym im panom także udzielał się ten entuzjazm.

Tradycyjnie, jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprosił wszystkie panie do uroczystego jednego z najmilszych wydarzeń, czyli Dnia Kobiet. Życzenia drogim paniom złożył burmistrz Robert Kowalczyk. Towarzyszyli mu radni, Włodzimierz Szałabaj oraz Dawid Jaroszek. Oprócz życzeń, burmistrz przygotował dla pań słodkie niespodzianki. – Przyszliśmy dzisiaj do państwa po to, żeby obchodzić razem z wami, z tą najładniejszą stroną naszego miasta – kobietami, Dzień Kobiet. Musi być taki dzień kiedy w tym dniu pokażemy jak dziękujemy wam bardzo, że jesteście, że nas wspomagacie. Za to, że prowadzicie nas dobrą drogą. Za to, że swoim doświadczeniem i mądrością wzbogacacie nas na co dzień. Dziękujemy wam za to bardzo serdecznie. Chcemy wam życzyć wszystkiego dobrego, trzymajcie się, nie dajcie się i dbajcie o nas, bo będą wtedy częściej te Dni Kobiet, niż tylko 8 marca. Dzisiaj drogie panie mamy dla was prezent, właściwie dwa prezenty. Jeden słodki, który chcielibyśmy wam przekazać, a drugi muzyczny. Muzyka Andrzeja Zauchy, myślę, że prawdziwego mężczyzny, który umiał w swoich piosenkach opowiadać o kobietach i na pewno artyści zaproszeni przez nas opowiedzą o tych kobietach dużo lepiej, niż my – amatorzy. Zapraszamy na koncert – mówił burmistrz Robert Kowalczyk. 

– Szanowne Panie. W imieniu męskiej części rady miasta Pionki chciałbym złożyć serdeczne życzenia. Przede wszystkim dużo zdrowia, aby każdy dzień był miły, radosny i szczęśliwy. Wszystkiego dobrego – dodali radni Włodzimierz Szałabaj i Dawid Jaroszek.

Kilka słów o artystach

Janusz Szrom – wokalista, kompozytor, aranżer, pedagog. Autor książek, w tym książki z opracowaniami muzycznymi piosenek Andrzeja Zauchy, tzw. Songbooka. Jego głos usłyszeć można na blisko czterdziestu płytach CD. W 2008 roku Janusz Szrom został wybrany przez legendarnego Michela Legranda do wspólnego występu podczas jubileuszowego 50 festiwalu Jazz Jamboree.

Jako jeden z bardzo niewielu polskich wokalistów jazzowych ściśle trzyma się wytyczonej sobie przed laty jazzowej ścieżki, nagrywając i koncertując z muzykami stanowiącymi trzon polskiej sceny muzycznej, a byli to m.in: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Irena Kwiatkowska, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski czy Bogdan Hołownia. Na scenie w Pionkach towarzyszył mu Dariusz Janus, odpowiedzialny za klawisze.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content