15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Dzieci, młodzież i wolontariusze z Radomia poznawali historię oraz bogactwo Puszczy Kozienickiej

Popularne

spot_img

We wtorek 1 lutego Nadleśnictwo Kozienice gościło grupę około 50 dzieci, młodzieży oraz wolontariuszy z Radomia, którzy korzystają z ferii zimowych organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Ferie z „Arką” w Puszczy Kozienickiej

Tegoroczna edycja ferii została zlokalizowana na obiekcie turystycznym Królewskie Źródła, w skład którego wchodzi ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła” wraz z polaną piknikową. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które na zmianę uczestniczyły w spacerze po ścieżce dydaktycznej i przejażdżkach bryczkami konnymi po szlaku konnym. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią oraz bogactwem przyrodniczym Puszczy Kozienickiej.

Z ramienia Nadleśnictwa Kozienice w zajęciach uczestniczyli nadleśniczy Tomasz Sot, zastępca nadleśniczego Artur Mazur oraz Natalia Zawodnik. Leśnicy gościli również przedstawiciela RDLP w Radomiu Edytę Nowicką, a także księdza Andrzeja Tuszyńskiego ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Na zakończenie leśnicy przygotowali ciepły posiłek oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Dużym powodzeniem cieszyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content