16.5 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Zrobili to! „Roztańczeni” tanecznym krokiem przywitali mieszkańców Pionek pomagając 5-letniej Emilce

Popularne

spot_img

To był wyjątkowy poranek dla Pionek. Ekipa Roztańczonych o godzinie 7:30 tanecznym krokiem przywitała mieszkańców Pionek, którzy rozpoczynali swój dzień od wizyty na całkowicie odmienionym, słynnym targowisku „Manhattan”. Podczas spontanicznej zbiórki zebrano ponad 2 tysiące złotych. Akcję wsparli druhowie z OSP Pionki oraz drużyna Proch Pionki U-13.

Pomoc przez taniec

Przypomnijmy, że kilka dni temu ekipa Roztańczonych wspólnie z OSP Pionki oraz młodymi adeptami piłkarskimi Prochu Pionki U-13 wyszli z inicjatywą wsparcia Emilki Małek, 5-letniej mieszkanki Pionek, która zmaga się z zespołem Draveta – padaczką lekooporną, uwarunkowaną mutacją w genie SCN1A.

Powstał challenge, który polega na zrobieniu zdjęcia ze światełkiem telefonu przy sercu z dopiskiem: #światełko #z #serca #dla #Emilki #Małek, opublikowaniu go na swojej tablicy Facebooka, następnie dokonaniu symbolicznej wpłaty na poniższe konto i dalszej nominacji, zachęcającej kogoś do tej akcji. Jak podkreślają inicjatorzy akcji – nie trzeba też czekać na nominację, można po prostu wykonać ją z potrzeby serca i przy okazji wesprzeć konto Emilki.

Taneczne wideo z dzisiejszego poranka znajdziecie na naszym Facebooku, który dostępny jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Zebrali ponad 2 tysiące złotych

W ramach tej akcji, grupa #Roztańczeni w sobotę, 12 lutego, już o godzinie 7:30 na targowisku miejskim Manhattan w szczycie sobotnich zakupów, zatańczyła swoje najlepsze układy, dla i z myślą o Emilce. Jednocześnie też prowadzona była zbiórka środków finansowych do towarzyszących tego dnia tancerzom puszek. Zbiórkę wsparły reprezentantki OSP Pionki oraz młodzi zawodnicy z drużyny Prochu Pionki U-13. Podczas spontanicznej zbiórki zebrano 2022 zł 54 gr.

Nasza redakcja rozmawiała o poranku z Pauliną Miazgą z ekipy Roztańczonych, która w tanecznym ferworze przybliżyła nam całą akcję. Na pytanie, dotyczące tego, że to z pewnością nie ostatnia akcja charytatywna w wykonaniu Roztańczonych, usłyszeliśmy stanowcze „NIE” w wykonaniu całej ekipy. Posłuchajcie sami:

 

Jak można pomóc Emilce?

Wszelkie wpłaty można kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 TYTUŁEM: 39473 MAŁEK EMILIA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/39473

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY: 39473 MAŁEK EMILIA

 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

  1. To był wyjątkowy poranek dla Pionek. Ekipa Roztańczonych o godzinie 7:30 tanecznym krokiem przywitała mieszkańców Pionek, którzy rozpoczynali swój dzień od wizyty na całkowicie odmienionym, słynnym targowisku „Manhattan”. Rzeczywiście był wyjątkowy ten poranek jadąc przez wiejskie drogi w mieście było naprawdę wyjątkowo pozdrawiam osoby które zajmują się utrzymaniem dróg w MIEŚCIE

    1
    6

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content