27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] W Kozienicach odbył się uroczysty Koncert Galowy. Wysłuchaliśmy finalistów Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Ten Nowy Rok”

Popularne

spot_img

W czwartek, 16 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, odbył się Koncert Galowy XII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Ten Nowy Rok”, połączony z prezentacją wierszy poetów z Grupy Poetyckiej „Erato”.

Konkurs od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników i jest jednym z pierwszych zwiastunów zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku, ze względu na lockdown, nie mógł być zorganizowany. Tym razem odbył się on bez przeszkód, przez co byliśmy świadkami przepięknych występów oraz uroczystego Koncertu Galowego, który zwieńczył ten magiczny konkurs. Wydarzenie to poprowadziła Aleksandra Sitnik z Kozienickiego Domu Kultury.

Od samego początku, konkurs ma na celu kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia, upowszechnianie kultury muzycznej wśród najmłodszych, wymianę doświadczeń czy promocję młodych talentów. Czwartkowy koncert Galowy zainaugurowała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Wyraziła podziw i uznanie wobec finalistów konkursu, a także złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do tych życzeń przyczyniły się także poetki z Grupy Poetyckiej „Erato”. Posłuchajmy:

Podczas dzisiejszego Koncertu Galowego wysłuchaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych wyłonionych w konkursie, który odbył się 25 listopada. Oprócz najlepszych z najlepszych w konkursie wokalnym, na scenie pojawiły się także poetki z Grupy Poetyckiej „Erato”, działającej w Kozienickim Domu Kultury.

Podczas Koncertu Galowego przed publicznością wystąpili: Lilia Pulkowska, Katarzyna Chałdaś, Oliwier Dębiński, Hanna Szczygieł, Tercet w składzie: Katarzyna Chałdaś, Oliwier Dębiński, Natalia Wilczek oraz poetki Maria Komsta, Jelena Jasek, Halina Markowska-Budniak i Agnieszka Cichoń.

Po ostatnim występie podczas dzisiejszego koncertu, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska wręczyła nagrody dla uczestników konkursu, którzy zajęli zaszczytne, miejsca na podium.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content