20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Uczestniczyliśmy w „Wiosennym Sadzeniu Lasu” z Nadleśnictwem Kozienice

Popularne

spot_img

W ramach kolejnej edycji akcji „Wiosenne Sadzenie Lasu”, Nadleśnictwo Kozienice w środę, 27 kwietnia, zaprosiło przedstawicieli lokalnej społeczności do udziału w wiosennych pracach odnowieniowych w leśnictwie Maciejowice, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z miastem Kozienice.

Akcja sadzenia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10. Wszyscy przybyli do miejsca zbornego, którym była „polana” przy ulicy 11 Listopada w Kozienicach wysłuchali przywitania zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Artura Mazura. Przy okazji, zastępca nadleśniczego przedstawił po krótce ogólną charakterystykę dzisiejszej akcji.

Następnie cała grupa udała się do miejsca sadzenia, gdzie leśnicy przeprowadzili krótki instruktaż, po czym przekazali uczestnikom akcji sadzonki drzew i krzewów.

Zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Artur Mazur

Aktywny udział w tej inicjatywie brała lokalna społeczność, młodzież szkolna z opiekunem i radnym Grzegorzem Wronikowskim na czele, a także między innymi zastępca burmistrza gminy Kozienice Mirosław Pułkowski, starosta kozienicki Krzysztof Wolski, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwirą Kozłowską na czele, służby mundurowe, w tym Policja oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej.

Leśnicy przygotowali do posadzenia łącznie 1350 sztuk drzew i krzewów. O tym jakie to były gatunki, a także co jest głównym zamierzeniem tego rodzaju społecznych akcji opowiedział nam zastępca nadleśniczego Artur Mazur. Posłuchajmy:

 

Aktywny udział w akcji sadzenia wzięli dyrektor KDK Elwira Kozłowska, zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski, a także starosta kozienicki Krzysztof Wolski.

Jak podkreślał zastępca burmistrza gminy Kozienice Mirosław Pułkowski, dzisiejsza akcja wpisuje się w zielony charakter gminy Kozienice:

 

Jak mówił starosta kozienicki Krzysztof Wolski, ta inicjatywa zapewniła mu sentymentalną podróż do lat młodzieńczych:

 

Wiosenne sadzenie zwieńczył wspólny posiłek, po którym nastąpiło podsumowanie i zakończenie akcji.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content