-1,1 C
Pionki
wtorek, 7 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA/AUDIO] Premiera książki „Kolorowe zagadki”. Kozienickie maluchy wykonały do niej ilustracje

Popularne

Wernisaż wystawy prac plastycznych maluchów z Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Wandy Chotomskiej oraz premiera książki „Kolorowe zagadki”. To wszystko odbyło się w piątek, 5 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie to zwieńczyło kilkutygodniową pracę w ramach jednej z inicjatyw lokalnych mieszkańców, której pomysłodawczynią była Jelena Jasek.

Na wystawie zaprezentowano prace podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach, którzy brali udział w warsztatach plastyczno-literackich prowadzonych przez Jelenę Jasek, poetkę z Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury. Tytułowe „Kolorowe zagadki” odnoszą się do krótkich wierszyków-łamigłówek autorstwa Jeleny Jasek, do których dzieci stworzyły unikatowe ilustracje, które będzie można podziwiać w Kozienickim Domu Kultury do 18 listopada.

Warsztaty odbywały się we wrześniu i październiku, a autorka kilkukrotnie spotykała się z przedszkolakami. Następnie spośród kilkudziesięciu wyjątkowych prac wybrała te, które trafiły do publikacji książkowej wydanej między innymi dzięki wsparciu gminy Kozienice.

Była to inicjatywa wykonana prosto z serca i pasji. Zapytaliśmy, więc jej pomysłodawczynię Jelenę Jasek, między innymi o to, czy jest dumna z efektów prac swoich podopiecznych oraz o to jak przebiegał proces tworzenia wspaniałych ilustracji przez najmłodszych. Jak sama podkreślała, zwracając się tym samym do dzieci – wszyscy jesteśmy współautorami tej inicjatywy. Posłuchajmy:

 Przybyłych gości, w tym bohaterów dzisiejszego wydarzenia – maluchów z przedszkola przywitały dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska oraz pomysłodawczyni inicjatywy „Kolorowe zagadki” Jelena Jasek.

Premiera książki „Kolorowe zagadki” odbyła się w trakcie piątkowego wernisażu wystawy powarsztatowej. To barwna publikacja, łącząca teksty Jeleny Jasek i ilustracje przedszkolaków. Zagadki pozostają bez odpowiedzi, więc każdy młody czytelnik będzie mógł się z nimi zmierzyć osobiście.

Jak mówiła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, inicjatywa zakończyła się piękną wystawą prac oraz profesjonalnie przygotowaną publikacją. – Wczoraj jak ją zobaczyłam to radowało mi się serce. Wyszło przepięknie. Chciałam powiedzieć, że pani Jelena Jasek to jest prawdziwy animator życia kulturalnego Kozienic. Chciałam pogratulować, bo nie dość, że pani zgłosiła piękną inicjatywę to jeszcze w sposób profesjonalny ją przygotowała. Serce rośnie, na takie inicjatywy czekamy – powiedziała dyrektor Elwira Kozłowska.

Podczas piątkowego zwieńczenia inicjatywy „Kolorowe zagadki” autorom najlepszych prac wręczono nagrody oraz różnego rodzaju pamiątki. Dokonały tego Jelena Jasek, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska oraz dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 im. Wandy Chotomskiej Cecylia Kinecka, które nie kryły dumy na widok prac przygotowanych przez maluchów.

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail”]

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content