9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA/AUDIO] Pionki wspierają miasto partnerskie na Ukrainie. Właśnie wyruszył transport darów do Wysznewe

Popularne

Mer miasta Wysznewe Dikov Illia Walerijowycz zwrócił się do burmistrza Roberta Kowalczyka z prośbą o pomoc w obronie partnerskiego miasta. Lokalny samorząd nie pozostał obojętny wobec tej prośby, a mieszkańcy Pionek licznie zaangażowali się w utworzoną zbiórkę.

Przypomnijmy. W dniu 29 września 2015 roku miasto Pionki zawarło umowę partnerską z ukraińskim miastem Wysznewe leżącym zaledwie 18 km od Kijowa. Wojska rosyjskie chcąc zdobyć stolicę Ukrainy otaczają miasto. W związku z tym ludność ukraińska tworzy specjalne grupy obrony terytorialnej, które miasto Pionki postanowiło wesprzeć poprzez zakup potrzebnego sprzętu – od medykamentów, po żywność, umundurowanie oraz rzeczy przydatne do przetrwania w trudnych warunkach wojennych.

Mer Wysznewe do Urzędu Miasta Pionki, w pierwszej połowie marca przesłał listę rzeczy, których na tamten moment potrzebowali jego mieszkańcy, by móc bronić miasta przed wtargnięciem okupanta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w Pionkach zorganizowana została zbiórka pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy, które właśnie dzisiaj rozpoczęły swoją podróż do ukraińskiej granicy, skąd następnie odebrane zostaną przez delegację z Wysznewe.

Warto dodać, że zbiórka pieniężna oprócz formy elektronicznej była także prowadzona podczas ostatnich wydarzeń na terenie miasta, w tym między innymi na Recitalu Chopinowskim w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.

W zbiórkę zaangażowało się wielu mieszkańców, a także wiele stowarzyszeń oraz instytucji. Burmistrz Robert Kowalczyk skierował do wszystkich biorących udział w akcji podziękowania. Wysłuchacie ich poniżej:

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content