31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiały w CKA. Za nami XX Przegląd Kolęd i Pastorałek

Popularne

spot_img

Kilkudziesięciu uczestników z dziewięciu formacji artystycznych zaprezentowało się podczas „XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek Chórów Seniora Kozienice 2021”. 9 grudnia w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego spotkały się chóry oraz zespoły muzyczne z regionu radomskiego i udowodniły, że tradycja śpiewania kolęd jest wciąż żywa.

Przegląd poprowadziły Genowefa Puszczecka-Basaj oraz Wiesława Jurkowska ze Stowarzyszenia Klub Seniora „Złota Jesień” z Kozienic – organizatora dzisiejszego wydarzenia.

Wszystkich uczestników oraz gości powitały wcześniej wspomniane członkinie kozienickiego klubu seniora, a także dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, patroni honorowi wydarzenia – starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski, zastępca burmistrza gminy Kozienice Dorota Stępień oraz partnerzy wydarzenia z ramienia Enei Wytwarzanie w osobach Justyny Tkaczyk-Kurek, Ilony Galarek i Krzysztofa Bomby. Skierowali oni do uczestników ciepłe słowa z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, po czym uroczyście otworzyli przegląd.

Przegląd otworzyli wyżej wspomniani goście.

Muzycznie przegląd otworzył Klub Seniora „Złota Jesień” z Kozienic. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak „Kontrast” z Pionek, „Leśne Echo” z Jedlni-Letnisko, „Półborzanki” z Augustowa, „Relaks” z Kozienic, „Złoty Wiek” z Warki, „Sobótka” z Czarnolasu, „Wrzos” z Garbatki, Klub przy Domu Kultury Zwoleń oraz „Zaciszna Przystań” z Grabowa nad Pilicą.

Partnerami wydarzenia byli Enea Wytwarzanie oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jak podkreślała Justyna Tkaczyk-Kurek z Enei Wytwarzanie, była to bardzo ważna inicjatywa:

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content