9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA/AUDIO] Magiczny czas świąt w kozienickim DPS-ie. Enea Wytwarzanie odwiedziła mieszkańców placówki

Popularne

Seniorzy z kozienickiego DPS-u tak jak w zeszłym roku pisali listy, w których wspominali o wymarzonych prezentach świątecznych. Listy, które wzruszają do łez zyskały bardzo duży oddźwięk u ludzi, którzy zechcieli pomóc. Pierwsze prezenty dotarły już do DPS-u, w tym także te od Enei Wytwarzanie.

W czwartek 9 grudnia Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach odwiedzili przedstawiciele Enei Wytwarzanie, którzy przekazali paczki dla mieszkańców tejże placówki.  Jak podkreślała Justyna-Tkaczyk Kurek, koordynator do spraw wolontariatu w Enei Wytwarzanie, nadrzędnym cel stanowiło sprawienie radości podopiecznym kozienickiego DPS-u, którzy szczególnie potrzebują w tym czasie miłości i ciepła. Ten rok, choć inny niż wszystkie, nie przeszkodził w obdarowaniu mieszkańców upominkami. Przybyłych gości powitała dyrektor DPS-u Elżbieta Czapla.

Co znalazło się w świątecznych paczkach? Mogliśmy dostrzec tam artykuły pierwszej potrzeby dla każdego człowieka. Choć dla wielu prezenty te mogą wydawać się prozaiczne, to dla mieszkańców DPS-u, którzy zwą się jedną wielką rodziną są to wymarzone paczki, które znaleźli pod choinką. Jak mówiła Justyna Tkaczyk-Kurek, kozienicki DPS jest dla jego mieszkańców prawdziwym domem, w którym potrzebują specjalnej opieki i ciepła:

W tym roku, śladem poprzednich, 23 grudnia odbędzie się kameralna wigilia dla mieszkańców DPS-u, podczas której otrzymają prezenty, między innymi te, które Enea Wytwarzanie przyniosła od Świętego Mikołaja. O tym szczególnym dniu, a także o niespodziewanie wielkim odzewie na listy mieszkańców placówki opowiedziała nam kierownik oddziału opiekuńczo-terapeutycznego Beata Sobol. Posłuchajmy:

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content