17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Jest dofinansowanie na modernizację ulicy dr Marii Garszwo w Pionkach

Popularne

spot_img

Podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji ulicy dr Marii Garszwo w Pionkach zawartą między wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim, a burmistrzem miasta Pionki Robertem Kowalczykiem.

Odcinek wskazany do modernizacji prowadzi do granicy miasta i gminy Pionki i został podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmuje remont drogi za ostatni – trzeci zjazd do oczyszczalni ścieków. Tam planowo miałaby zostać położone nowa jezdnia oraz pobocza.

Drugi etap obejmowałby przebudowę drogi od trzeciego zjazdu prowadzącego do oczyszczalni, aż do granicy Pionek z gminą Pionki. Planowane jest tam poszerzenie jezdni oraz wykonanie nakładki asfaltowej na całej szerokości wraz z wykonaniem poboczy. Łącznie, zmodernizowany ma zostać około 2-kilometrowy odcinek drogi. 

Umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji podpisali dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski, burmistrz Robert Kowalczyk oraz skarbnik miasta Pionki Beata Pietrus. Środki zostały przyznane miastu w ramach instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, o którym opowiadał podczas piątkowego spotkania wicemarszałek Rajkowski. – Bardzo się cieszę, że udaje nam się dzięki dobrej współpracy z panem burmistrzem zmieniać Pionki, a jednocześnie mieć kolejne plany i dobre informacje dla mieszkańców miasta – mówił wicemarszałek:

 

Jak podkreślał burmistrz Robert Kowalczyk, ulica dr Marii Garszwo jest bardzo ważnym odcinkiem infrastruktury miasta Pionki, ponieważ łączy miasto z gminą, z takimi miejscowościami jak Krasna Dąbrowa, czy Januszno. – Bardzo z tego powodu się cieszymy, bo to może być droga, którą zarówno mieszkańcy gminy jak i miasta Pionki będą wykorzystywać w celach rekreacyjnych i chcielibyśmy żeby tak było. To wsparcie, które proponuje nam pan marszałek i zarząd województwa mazowieckiego jest dla nas bezcenne. Chcielibyśmy się rozwijać i pokazywać mieszkańcom, że myślimy o nich i dbamy o to, aby poruszali się jak najbardziej komfortowo naszymi miejskimi drogami – mówił burmistrz Robert Kowalczyk:

 

Jak będzie wyglądała modernizacja ulicy dr Marii Garszwo? Na to pytanie odpowiedział burmistrz Robert Kowalczyk:

 

Planowany okres realizacji inwestycji to 20 maja 2022 r. – 31 grudnia 2022 r.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content