27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Artur Gotz wystąpił w Kozienicach. Zmierzył się z tekstami kultowych polskich literatów

Popularne

spot_img

„Sztandary Niepodległości” to tytuł koncertu poetyckiego, z którym w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpił Artur Gotz. Utalentowany aktor i wokalista zmierzył się z tekstami kultowych polskich literatów. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 8 grudnia.

To nie pierwsza wizyta tego artysty w Kozienickim Domu Kultury. Na miejscowej scenie występował kolejno w 2018 i 2019 roku. Tym razem dla kozienickiej publiczności przygotował poetycki koncert patriotyczny „Sztandary Niepodległości”, który łączy w sobie z jednej strony nostalgię, z drugiej zaś zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością.

Tytuł programu nawiązuje do piosenki Romana Kołakowskiego z koncertu telewizyjnego, który został zrealizowany w 2018 roku. W Kozienicach usłyszeliśmy także kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, Zygmunta Koniecznego i Artura Gotza. Jeśli chodzi o warstwę tekstową, to artysta sięga do wybitnych źródeł.

 W trakcie koncertu usłyszeliśmy m.in. teksty Mirona Białoszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Agnieszki Osieckiej czy Tadeusza Różewicza. Nie zabraknie też znanych piosenek patriotycznych jak „Pałacyk Michla” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” .

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content