2,4 C
Pionki
środa, 1 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Zbliża się wernisaż wystawy Grażyny Pachockiej. Urodzona w Pionkach malarka zaprezentuje swoje prace

Popularne

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Pachockiej. Odbędzie się on się 10 czerwca o godzinie 18 w Galerii Hall przy ulicy Radomskiej 1.

Grażyna Pachocka urodziła się w Pionkach. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Katarzyny Nowickiej – Urbańskiej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku malarstwo Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Interesuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Tworzy  również w technice batiku i maluje na szkle. Ukończyła kurs I stopnia „Droga Ikony”. Uczestniczka plenerów malarskich organizowanych w urokliwych zakątkach kraju min. Chełmnie i okolicach Kraśnika. Prace prezentowała na wystawach w Chełmnie, Radomiu, Grójcu, Bańskiej Bystrzycy i Pionkach.

Inspiracje do swojej twórczości czerpie z przyrody i otoczenia. W roku 2018 i 2020 otrzymała I nagrodę w konkursie Dieter’a Rűcker’a na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu. Obecna wystawa to fragment kolekcji dyplomowej „Martwe natury z tkaninami”, gdzie uwagę przyciągają tkaniny, które zostały wykorzystane jako elementy kompozycji, a przedmioty ceramiczne podkreślają ich miękkość, płynność i urodę. Prezentowane są również aktualne prace malarskie o tematyce przyrodniczej.

Obecna, to piąta indywidualna wystawa.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content