20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Zbliża się Czarnoleska Noc Muzeów. Wystąpi Stanisław Soyka

Popularne

spot_img

Już w sobotę, 14 maja odbędzie się Czarnoleska Noc Muzeów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin.

Program imprezy:

12.00 – 22.00

• PREMIEROWY POKAZ HOLOGRAMU „KOCHANOWSKI ”.

12.00 – 16.30 WARSZTATY

• „Malowania na ceramice z Matthiasem Jurke”. Zajęcia mają na celu rozwój umiejętności plastycznych uczestników i poznanie przez nich podstaw różnych technik ręcznego zdobienia porcelany – unikatowego, ginącego rzemiosła artystycznego.

Uczestnikom warsztatów prowadzący przekaże umiejętność zdobienia ceramiki najstarszym sposobem jakim jest ręczne malowanie, tej najpiękniejszej i najbardziej drogocennej z odmian ceramiki – porcelany.

Wykonane prace zostaną wylicytowane na rzecz pomocy Ukrainie.

• „Wikliniarstwo i Plecionkarstwo”– w tajniki wiedzy wikliniarskiej wprowadzi twórca ludowy Mariusz Baryczka. Uczestnicy zapoznają się z praktycznym wykonywaniem wyrobów z wikliny, technikami plecionkarskimi oraz będą mieli okazję popróbować swoich sił i samodzielnie wykonać proste formy wikliniarskie.

14.00 – 15.30

• zajęcia z jogi poprowadzi Izabella Celińska ze Studia „Pani Joga” w Radomiu. W otoczeniu czarnoleskiej przyrody uczestnicy zajęć poznają najważniejsze pozycje i sekwencje jogi. Nauczą się jak prawidłowo oddychać by zrelaksować zarówno umysł, jak i ciało.

17.00 – STANISŁAW SOYKA, artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWARTET w koncercie pt. „Soyka śpiewa polskich poetów”.

Stoiska wystawiennicze:

• regionalne potrawy zaprezentuje KGW z Policzny „Łączymy Pokolenia”

Podczas Czarnoleskiej Nocy Muzeów oferujemy bezpłatne wejścia do wszystkich obiektów w godzinach od 10.00 do 22.00, park muzealny czynny będzie do godz. 23.00. Wstęp 1 zł.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content