11,5 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Zatańcz z najlepszymi. Świetny projekt Elektrowni

Popularne

Chciałbyś zatańczy z najlepszymi? Już latem w pięknej przestrzeni Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu będziecie mogli to zrobić!

Spotkania poprowadzą najlepsi instruktorzy i laureaci Mistrzostw Polski, Europy i Świata, osoby znane i lubiane. Taniec, ruch jest formą sztuki, a taniec i ruch wśród dzieł sztuki dodatkowo uwrażliwia na świat.

To jedyny projekt w Polsce, w którym mogą wziąć udział dzieci, dorośli i seniorzy, a także osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Jego celem jest spotkanie się w jednym miejscu różnych dziedzin sztuki oraz osób z różnych środowisk i grup wiekowych.

Ruch zbliża, pozwala pozbyć się napięć i frustracji, przekroczyć własne bariery. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek, umiejętności czy poziom sprawności.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu jest instytucją, której podstawowym założeniem jest rozpowszechnianie sztuki współczesnej. Sztuka to nie tylko rzeźba, malarstwo, ale także muzyka, taniec, performance, fash mob i inne formy ruchu.

Po raz pierwszy w Radomiu niepełnosprawni oraz ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w zajęciach nauki tańca m. in. na wózkach, które poprowadzą Iwona Ciok i Paweł Karpiński, trenerzy jedynego w Polsce Klubu dla osób niepełnosprawnych Warszawa – Łomianki.

Gospodarzem tanecznym imprezy będzie Andrzej Łukomski z Radomia – trener, choreograf Formacji Tanecznej AKANT RADOM oraz specjalista do spraw inicjatyw artystycznych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Gośćmi specjalnymi będą nasze radomskie gwiazdy: Monika i Tomasz Giermudowie właściciele szkoły tanecznej Rockstep oraz Monika i Roman Pawelcowie – właściciele szkoły tańca i mistrzowie oraz trenerzy światowej klasy mistrzów.

Zwieńczeniem projektu będzie klimatyczne AFTER PARTY na artystycznym tarasie Elektrowni, które poprowadzi DJ Bartek Osuch z Kielc.

Żeby doszło do imprezy potrzebujemy głosów. Dlatego prosimy o głosy na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

Kategoria podregionalne numer 194 „Rusz się w Elektrowni”. Link do głosowania https://bom.mazovia.pl/glosowanie

Głosowanie trwa do 18 czerwca

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content