31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

ZAPROSZENIE. TOUR de KONSTYTUCJA PL w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych

Popularne

spot_img

W dniu 06.06.2024 r. o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie – Tour de Konstytucja PL – Przystanek Garbatka – Letnisko. Gośćmi spotkania będą: Robert Hojda, Katarzyna Kasia, Hanna Machińska, Danuta Przywara, Piotr Maślak, Kinga Dagmara Siadlak, Igor Tuleya.

Organizatorami zgromadzenia publicznego są Fundacja Aktywna Demokracja, Tour de Konstytucja PL i Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce -Letnisku. Tour de Konstytucja to obywatelski projekt cyklu wydarzeń w całej Polsce organizowany przez Fundację Aktywna Demokracja. Prezesem Fundacji jest Robert Hojda. Celem projektu jest przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, a także wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

W tym roku odbędzie się IV Edycja Tour de Konstytucja „Siła Młodych – Most Pokoleń”, która koncentruje się na edukacji młodzieży w zakresie społeczeństwa obywatelskiego, Konstytucji RP i Karty Praw Podstawowych UE. Ponadto Fundacja Aktywna Demokracja stawia także na podkreślenie znaczenia 20-lecia Polski w Unii Europejskiej i promowanie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.

W programie zgromadzenia m. in.: wystąpienie Roberta Hojdy, debata, Zabawa „Trójpodział władzy”, występ artystyczny uczniów ZSDiL w Garbatce-Letnisku, wystawa „Historia Konstytucji RP”, prezentacja „Współczesne oblicze ZSDiL”, wspólne zdjęcie.
        
Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku i Fundacja Aktywna Demokracja.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content