18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Zaproszenie na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Popularne

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk wraz z Proboszczem parafii pw. św. Barbary ks. kan. Robertem Kowalskim oraz Radą Miasta Pionki zapraszają 11 listopada 2022 r. na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się o godz. 10:00 Uroczystą Mszą Święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach.

Oprawę muzyczną mszy zapewnią Nauczyciele oraz Uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia       w Pionkach. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Piłsudskiego, gdzie wspólnie zostanie odśpiewany hymn państwowy, odczytany Apel Poległych oraz zostaną złożone wieńce.

– Zapraszamy mieszkańców do składania kwiatów lub zapalenia symbolicznego znicza pod „Legionówką”, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę będą pełnili harcerze ZHR. Po uroczystościach zapraszamy serdecznie do  świętowania na Błoniach. – informują organizatorzy wydarzenia

Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc: Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach, Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski, społeczności Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach.

W ramach obchodów zapraszamy również na wydarzenia w dniu 13 listopada:

godz. 17:00 – zamknięty pokaz wersji reżyserskiej filmu „Klecha” w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, ul. Zakładowa 5. Wstęp na zaproszenia – do odebrania w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach od dnia 02.11.2022.

godz. 19:00 – koncert muzyki polskiej pt.: „Niepodległa nuta” w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach w Kościele pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content