22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZAPROSZENIE]. Będzie się działo! Przed nami Energetyczne rozpoczęcie sezonu morsowego. Gwiazdą imprezy będzie Witek Muzyk z ulicy oraz zespół Młot na Czarownice

Popularne

spot_img

Będzie energetycznie, sportowo i  charytatywnie. Pionkowskie Morsy, Morsjanie-Kozienice oraz Polarne Niedźwiedzie z Garbatki-Letnisko otwierają oficjalnie sezon 2022/23 i zapraszają wszystkich, którym nie straszna jest zimna woda do Pionek, a będzie się działo!!!

Jeśli otwierać sezon to tylko z morsami. Już w najbliższą sobotę na terenie Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach fani zimnych kąpieli oficjalnie otwierają sezon. Zapowiada się dość ciekawie.

Będzie się działo

Jak co roku, późną jesienią Pionkowskie Morsy rozpoczynają sezon. W tym roku będzie on wyjątkowy, bo oficjalne wejście do zimnej wody organizowane jest wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem z Kozienic (Morsjanie) oraz Garbatki-Letnisko (Polarne Niedźwiedzie). Wydarzenie połączone zostało z akcją charytatywną,  ogniskiem oraz wyjątkowymi koncertami.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00 i rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadzi trener „Ryba”. Po wyjściu z wody na morsów będą czekały ciepłe napoje oraz grochówka. Natomiast dla przybyłych gości, przygotowane zostanie ognisko, na którym będzie można upiec sobie kiełbaskę. To jednak nie wszystko. Podczas wydarzenia, na terenie obiektu będzie możliwość skorzystania z bali z ciepłą wodą.

Na sportowo i koncertowo

Po pierwszych kąpielach przyjdzie czas na trochę ruchu. Pionkowskie Morsy zapowiadają ciekawe konkurencje sportowe, w których będzie można otrzymać pamiątkowe medale oraz puchary. Zwieńczeniem sobotniej imprezy będą dwa koncerty. Jako pierwszy na scenie zagra znany bliżej pionkowskiej społeczności artysta Witek-Muzyk z Ulicy, następnie sceną zawładnie z mocniejszym uderzeniem Młot Na Czarownice.

– Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 listopada o godz. 14.00 na teren Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach. Razem z naszymi morsowymi przyjaciółmi oficjalnie otwieramy sezon, który w tym roku będzie wyjątkowy, bo połączony z szeregiem atrakcji i koncertami. To również wyjątkowa okazja, by pomóc Emilce. Tegorocznym motywem przewodnim będzie „Dziki Zachód” więc będzie zapewne zabawnie – zachęcają do udziału w wydarzeniu przedstawiciele Pionkowskich Morsów.

Dla Emilki

Podczas pierwszego oficjalnego wspólnego morsowania zbierane będą środki dla Emilki, która cierpi na bardzo rzadką odmianę  lekoopornej padaczki, zwanej Zespołem Draveta. Wpływa ona destrukcyjnie na jej rozwój psychiczny i fizyczny. Przez częste występowanie wielogodzinnych napadów padaczkowych jest wykluczona z życia między rówieśnikami. Niestety przez  pogarszający się stan, nie może regularnie uczęszczać do przedszkola specjalnego. Wymaga częstych rehabilitacji jak i podawania bardzo drogich leków, które czasem pomagają przerywać długie napady. Każdy, kto będzie chciał wspomóc mamę w walce o zdrowie i życie dziewczynki, będzie mógł wrzucić datek do specjalnie przygotowanych puszek.

Całe wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego, Burmistrza Miasta Pionki oraz Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Partnerem wydarzenia jest Enea Nowa Energia, Gmina Garbatka-Letnisko, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sobotnie wydarzenie wsparła również Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wśród sponsorów są: firma IZOL TEAM, MarcBud, PWKC Pionki oraz ekoPionki.

A tak wyglądało otwarcie sezonu w 2021 roku. Archiwum Pionki24

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content