18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

ZAPOWIEDŹ. Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2022 z mnóstwem atrakcji

Popularne

spot_img

Zespół Golec uOrkiestra będzie główną gwiazdą imprezy Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2022 w Kozienicach, zobaczyć też będzie można Blue Cafe oraz występ iluzjonisty Just Edi Show. To tylko część atrakcji tego dnia.

Organizowany tradycyjnie przez Eneę Wytwarzanie i Gminę Kozienice Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata odbędzie się w tym roku 3 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki w Kozienicach, przy ul. Bohaterów Studzianek 30. Jak zwykle przygotowanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, konkursów i animacji oraz czynnym od godziny 10:00 dużym placem zabaw włącznie.

Strefy tematyczne, pokazy i musztra paradna

Na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia zaprezentują się  między innymi Ratownicy Przedmedyczni Enei Wytwarzanie oraz Fundacja Energia – Działanie.

W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Przystanek Historia IPN w Puszczy Kozienickiej.

W strefie sportu na adeptów futbolu  będą  czekać zawodnicy klubu Enea Energia Kozienice, natomiast na mini boisku do piłki siatkowej zabawy poprowadzą siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom, a także siatkarze Enei KKS Kozienice.

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Komenda Rejonowa Policji w Kozienicach i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kozienicach, swoje stoiska będą także miały Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów (IPA) i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie oraz Klub Miłośników Broni „Szaniec”. Zorganizowany również zostanie pokaz tresury policyjnych psów służbowych.

W strefie ekologii swój udział zapowiedziały Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
i Kozienicka Gospodarka Komunalna. To będzie między innymi jedyna okazja, by spróbować wody z saturatora.

Jako szczególne wydarzenie zapowiada się zaplanowany w godzinach od 14:30 do 15:00 pokaz musztry paradnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, która do wielu międzynarodowych laurów dołączyła w lipcu tego roku złoty medal  na Mistrzostwach  Świata World Music Contest w Kerkrade w Holandii.

Miłośnicy sportu będą mogli śledzić zmagania w Turnieju Tenisa Ziemnego
o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie, natomiast  około godziny 18:00  tradycyjnie pojawią się motocykliści, którzy przyjadą na teren ośrodka ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również
w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „HusarR”.

Scena z gwiazdami

Wcześniej, bo od godziny 15:15 rozpoczną się występy na scenie amfiteatru. Publiczność będzie mogła zobaczyć występ Teatru Muzycznego TINTILO, prelekcję ekologiczną ilustrowaną zdjęciami z gniazda bocianów w Molendach koło Garbatki-Letnisko oraz koncert zespołu disco polo FOCUS. O godzinie 17:30 wystąpi Adrian Pruski, czyli słynny iluzjonista znany jako Just Edi Show, a o godzinie 18:00 zagra zespół coverowy Beata Wiater TRIO. Po części oficjalnej, podczas której wręczone zostaną  odznaczenia „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej  Enea”, na scenie pojawi się zespół Blue Cafe. Po nim, od godziny 20:30 królem sceny będzie zespół Golec uOrkiestra. W roli prowadzących wystąpią Beata Chmielowska-Olech i Jacek Kurowski.

Tradycyjnie Dzień Energetyka zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content