10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Z podwórka na bieżnię. Miting lekkoatletyczny Orlen na Stadionie Miejskim

Popularne

Uczniowie klas 4-6 pionkowskich szkół podstawowych i szkół podstawowych z Czarnej i Ursynowa brali udział w mitingu lekkoatletycznym Orlen ” z podwórka na bieżnię”. O doping swoich kolegów i koleżanek zadbali uczniowie pozostałych klas w ramach sportowego Dnia Dziecka.

Celebrowanie ruchu, zdrowego stylu życia i wspólnej zabawy – tak można opisać wyjątkowy piknik lekkoatletyczny z okazji Dnia Dziecka jaki odbył się na stadionie miejskim w Pionkach. Dzisiejsze wydarzenie było częścią akcji ” z podwórka na bieżnię” – mitingu lekkoatletycznego Orlen. Gośćmi specjalnymi byli znani lekkoatleci Sebastian Chmara oraz Paweł Januszewski.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy rozpoczęło o godz. 9.30. Chwilę później na uczestników czekała rozgrzewka przed biegiem integracyjnym na dystansie 600 metrów. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Podczas pikniku nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać m.in. z dmuchanego placu zabaw, animacji oraz malowania twarzy.

– Wspaniali sportowcy i olimpijczycy w Pionkach razem z dziećmi na naszym stadionie miejskim świetnie się bawimy się z okazji Dnia Dziecka. To właśnie dzięki tym sportowcom Sebastianowi Chmarze i Pawłowi Januszewskiemu  nasi młodzi mieszkańcy poznają jak walczyć z własnymi słabościami i bawią się przez sport. Dziękujemy im za to – mówił burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk

Z podwórka na bieżnię

Z podwórka na bieżnię to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych, uczniów klas od IV do V. Wyróżnikiem imprezy jest połączenie rywalizacji sportowej z występami artystycznymi i zabawą. Całość wydarzenia odbywa się na otwartych, okólnych bieżniach lekkoatletycznych.

Każdy uczestnik projektu otrzymuje pamiątkową koszulkę i medal, a w trakcie imprezy owoce i wodę. O projekcie opowiedział znany polski lekkoatleta Sebastian Chmara oraz Paweł Januszewski

– Orlen z podwórka na bieżnię to akcja, która jest dedykowana dla uczniów szkoły podstawowej i to lekkoatletyka połączona z zabawą. Młodzież zabawę pamięta, to jest coś co dzieci lubią, to jest coś w czym dzieci chętnie biorą udział, a połączenie tego z rywalizacją sportową daje nam ten cel, o który tak naprawdę walczymy, żeby dzieci pamiętały o sporcie, żeby chciały w nim uczestniczyć i wcale nie chodzi tutaj o sport wyczynowy, chodzi o to żeby na co dzień się ruszać. – mówił Sebastian Chmara, polski lekkoatleta, który specjalizował się w wielobojach

– Dziękuję za zaproszenie do Pionek. Ruszamy z całym cyklem akcji z podwórka na bieżnię. To nie przypadek, każdy gdzieś zaczyna. Natomiast chcemy, my lekkoatleci, którzy organizują tą imprezę, chcemy żeby tak czy inaczej ludzie, młodzież wylądowała właśnie na stadionach lekkoatletycznych. Zdajemy sobie sprawę, ze lekkoatletyka jest królową sportu, natomiast wiemy również, że lekkoatletyka może być podstawą do innych sportów. Sami byliśmy zawodnikami, chcemy pokazać, że sport to nie tylko rywalizacja, że sport to tylko zabawa, szczególnie, że dziś jest Dzień Dziecka dlatego łączymy sport z dobra zabawą, są dmuchańce, jest rywalizacje, są medale, są gwiazdy, także to wszystko chcemy, aby dzieci, które mają po raz pierwszy kontakt ze sportem to zapamiętały – dodał specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 Paweł Januszewski

Główną częścią wydarzenia były konkurencje indywidualne, sztafety, biegi przez płotki, na dystansach 40 metrów oraz 200 metrów.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content