31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Z ostatniej chwili: „Napad” na Placu Konstytucji: Zakładnicy w rękach zamaskowanych napastników

Popularne

spot_img

Dziś po południu centrum miasta na Placu Konstytucji stało się sceną niezwykłego zdarzenia, które przykuło uwagę mieszkańców i przechodniów. Grupa zamaskowanych osób, ubranych w jednolite stroje inspirowane bohaterami popularnego serialu „Dom z papieru”, opanowała teren placu, a w ich rękach znaleźli się zakładnicy. Sytuacja wydawała się dramatyczna, jednak po chwili okazało się, że to tylko inscenizacja.

Cała akcja była zapowiedzią nadchodzącego Turnieju Charytatywnego Beach Soccer „Włącz Serce”, który odbędzie się 30 czerwca nad Stawem Górnym. Wydarzenie jest organizowane po raz szósty, a w tym roku dedykowane jest Jasiowi Drelewskiemu, chłopcu zmagającemu się z poważnym niedosłuchem. Turniej ma na celu nie tylko sportową rywalizację, ale przede wszystkim zebranie środków na rehabilitację Jasia.

Wyjątkowa Inscenizacja Przyciąga Uwagę

Oryginalny pomysł na promocję wydarzenia okazał się strzałem w dziesiątkę. Zamaskowane osoby wcielające się w postaci z serialu „Dom z papieru” to członkinie grupy tanecznej #Roztańczone, które przyciągnęły na plac spore grono gapiów. Jak wyjaśnił Kamil Panufnik, radny i kapitan drużyny „Pionki Dzieciom”, chodziło o zwrócenie uwagi na zbliżający się turniej i przyciągnięcie jak największej liczby uczestników.

– Cała sytuacja była zainscenizowana, aby podkreślić, jak istotne jest wsparcie dla Jasia Drelewskiego. Turniej ma na celu zebranie środków na jego dalszą rehabilitację, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju mowy. Mamy nadzieję, że to nietypowe przedsięwzięcie zmobilizuje mieszkańców do wsparcia tej szczytnej inicjatywy – mówi Panufnik.

Historia Jasia – Dlaczego warto pomagać

Jaś Drelewski, dla którego organizowany jest turniej, to chłopiec z głębokim obustronnym niedosłuchem czuciowo-nerwowym. Jego mama, Paulina Drelewska, podkreśla, jak ważna jest ciągła rehabilitacja, w tym muzykoterapia i zajęcia z logopedą, które są kluczowe dla jego rozwoju. Jaś przeszedł już operację wszczepienia implantu ślimakowego na jedno ucho i czeka na kolejną operację.

 – Codzienna rehabilitacja jest niezbędna, by Jaś mógł normalnie funkcjonować i komunikować się z otoczeniem. Wsparcie, które otrzymujemy od społeczności, jest dla nas nieocenione. Dzięki takim inicjatywom jak turniej, mamy szansę zapewnić mu lepszą przyszłość – mówi mama chłopca, Paulina Drelewska

Turniej Beach Soccer „Włącz Serce” – Zagrajmy dla Jasia!

Turniej Beach Soccer „Włącz Serce” to już tradycja w naszym mieście. W tym roku drużyny z całego regionu ponownie zmierzą się na piaszczystym boisku nad Stawem Górnym. Wszystko to, aby pomóc Jasiowi w walce z problemami ze słuchem.

 – Każda kolejna edycja tego turnieju pokazuje, jak wielką moc ma nasza społeczność. Jesteśmy w stanie wspólnie zdziałać naprawdę dużo. Pomoc dla Jasia jest nieoceniona, a turniej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do pokazania, że dobro wraca – mówi Paulina Miazga, członkini drużyny „Pionki Dzieciom” i grupy #Roztańczone.

Główny zamysł całego tegorocznego pomysłu ,faktycznie opiera się na kanwie głośnego serialu z platformy Netflix „Dom z papieru” a w rolę bohaterów wcieliły się dziewczyny z ekipy #Roztańczone, które jak zawsze podczas samego Turnieju, wystąpią ze swoim najnowszym układem , tym razem do przeboju „Bella Ciao”, z motywu przewodniego tegoż serialu.

– Wcale nie zamierzamy ukrywać, iż nieco kontrowersyjny i niecodzienny zamysł całej tej zapowiedzi, ma na celu przyciągnięcie uwagi do tego artykułu, aby wiadomość o samym turnieju i wydarzeniom mu towarzyszącym, dotarła do jak największej grupy mieszkańców i okolic, którzy być może dzięki temu i po jego przeczytaniu, zechcą spędzić niedzielny dzień nad naszym Stawem Górnym wspomagając przy tym finansowo Jasia Drelewskiego , dla którego w tym roku zbierane będą pieniądze na jego codzienną walkę z problemami ze słuchem. Jeśli właśnie przeczytałeś ten artykuł, to można śmiało powiedzieć, że cel marketingowy został już osiągnięty, pozostaje jeszcze zmobilizować się i osiągnąć jak największy cel finansowy tego przedsięwzięcia, ponieważ wszyscy dzisiejsi bohaterowie tej sesji, jak również 10 fantastycznych drużyn, Roztańczone oraz wszyscy którzy wezmą udział w tym turnieju w przeciwieństwie do głównych bohaterów serialu, nie rabują banku, tylko fantastycznie się mobilizują i dadzą z siebie wszystko aby zebrać jak największą kwotę dla Jasia, zresztą wystarczy posłuchać Oli i Pauliny, żeby najlepiej poczuć energię i entuzjazm wszystkich tu Nas dziś obecnych – dodaje Kamil Panufnik.

– Kolejny rok, kolejny turniej, ogrom entuzjazmu i jeszcze większe emocje! Tak mogę opisać to co wydarzy się w następną niedzielę. Nasze małe a zarazem wielkie sercem Pionki po raz kolejny pokażą na co je stać. Kolejną edycją pokazujemy, że razem możemy więcej i nieźle nam to wychodzi! Świata nie zbawimy, ale możemy mu trochę pomóc, by gdzieś tam obok nas ktoś był chociaż odrobinę szczęśliwszy. Tym razem będzie to mały Jaś dla którego ta pomoc jest nieoceniona. Cieszę się , że mogę być częścią tego wydarzenia po raz kolejny, tym razem nie tylko z pozycji Roztańczonej, ale i grupy Pionki Dzieciom. Pomagajmy, bo dobro do nas wraca – stwierdza Paulina Miazga

– Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest tyle wart ile może dać drugiemu człowiekowi” A co możesz dać? Wsparcie, pomocną dłoń, serce, uśmiech, dobre słowo, czas tak ważny w dzisiejszym świecie. To tak niewiele i to są rzeczy niematerialne, na które stać każdego, ale potrzebne są też chęci i tu pojawia się często problem „a nie chce mi się, a po co” Na szczęście w moim słowniku nie ma tych sformułowań i dzięki temu staram się pomagać, wspierać i brać udział w tylu pięknych i szlachetnych akcjach w Naszym mieście jako uczestnik bądź po raz pierwszy jako współorganizator VI edycji Turnieju Beach Soccer z racji członkostwa w Klubie Sportowym Pionki Dzieciom za które serdecznie dziękuję. Jest mi miło tym bardziej, że jestem związana z tym turniejem praktycznie od samego początku bądź z ramienia Stowarzyszenia Pionkowskich Morsów jako kibic Drużyny morsowej bądź jako członkini grupy #Roztańczone, z którą staramy się uświetnić i umilić wszystkim ten czas turniejowy jakimś premierowym występem tanecznym. To miasto , to moje ukochane miasto Pionki potrzebuje wielu akcji, wielu bodźców do wyjścia z domu, ale społeczeństwu musi się chcieć. Dlatego mam nadzieję że 30 czerwca wielu z Was będzie się chciało wyjść z domu na spacer nad staw gdzie odbędzie się Nasz turniej na który serdecznie Państwa zapraszam – dodaje Aleksandra Orłowska Trzmielewska , Roztańczona,z drużyny Pionki Dzieciom.

Podziękowania i Zaproszenie

Organizatorzy turnieju, w tym Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie. Aleksandra Orłowska-Trzmielewska, członkini grupy #Roztańczone, również zachęca do udziału:

– Nasze miasto potrzebuje takich inicjatyw, które mobilizują ludzi do działania. Mam nadzieję, że wielu z Was zdecyduje się spędzić ten dzień z nami nad stawem, wspierając Jasia i ciesząc się wspaniałą atmosferą turnieju – dodaje z entuzjazmem.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko przyłączyć się do tego wyjątkowego wydarzenia i wspólnie wesprzeć Jasia w jego walce o lepsze życie. Patronem medialnym wydarzenia jest redakcja Pionki24.pl. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content