27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

XX Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Już ruszyły zapisy

Popularne

spot_img

W środę, 1 marca, rozpoczęły się zapisy do XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury, w ramach XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Utalentowani wokaliści po raz kolejny staną przed szansą występu dla dużej publiczności i wygrania atrakcyjnych pieniędzy, a w tym roku nagrody są rekordowe.

Konkurs odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, zaplanowanego na 25-26 sierpnia. Przesłuchania finałowe poprzedzą kwalifikacje wstępne, których termin ustalono na 28 maja.

Kto może wziąć udział?

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wokalistów (mogą im towarzyszyć chórki), duety oraz małe zespoły wokalne – do 6 osób. Obowiązuje jedna kategoria wiekowa: od 15. roku życia. Decyduje rok urodzenia.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia za pomocą interaktywnego formularza zgłoszeniowego. Ten będzie dostępny na stronie www.dkkozienice.pl w dniach 1-31 marca. Należy także wpłacić akredytację w wysokości 150 zł.

– Uczestnicy muszą przygotować po dwa utwory, wybrane z list piosenek, opublikowanych w zakładce konkursu, na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury. W trakcie przesłuchań obowiązkowo będą prezentowali utwór z listy nr 1, a na życzenie jury – również z listy nr 2 – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Tak jeszcze nie grali

W tym roku organizatorzy zmienili nieco formułę konkursu, jeszcze bardziej podnosząc jego rangę i poziom. W trakcie Koncertu Finałowego oraz Koncertu Galowego uczestnikom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny zaproszony przez organizatora.

– Na bazie wybranych przez uczestników podkładów opracowane zostaną nowe, unikatowe aranżacje. To ukłon w stronę młodych wokalistów, których czekają niesamowite występy, ale również w stronę Bogusława Klimczuka, patrona Kozienickiego Domu Kultury. Nasz wybitny kompozytor wielokrotnie dyrygował orkiestrą podczas festiwalu w Opolu, akompaniując największym gwiazdom polskiej sceny muzycznej lat 60. i 70. podkreśla Elwira Kozłowska.

Nagrody czekają

Na najlepszych wokalistów czekają atrakcyjne nagrody. Po pierwsze będą mogli zaprezentować się przed wielką publicznością na scenie amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim i podbić serca miłośników muzyki. Z festiwalu wrócą też bogatsi, bo organizatorzy przewidują nagrody finansowe.

– Jubileuszowa edycja konkursu wiąże się z jeszcze bardziej atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych wokalistów. W tym roku zdobywca Grand Prix, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzyma czek na kwotę 10 tys. złotych – zaznacza Elwira Kozłowska.

Pierwsze miejsce premiowane będzie kwotą 5 tys. zł, drugie – 4 tys. zł, a trzecie – 3 tys. zł. Regulamin dopuszcza także możliwość przyznania wyróżnień oraz nagród specjalnych, zatem pula nagród powinna przekroczyć 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl. Organizatorami festiwalu są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content