21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

XVII Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych: „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”

Popularne

spot_img

Ponad 200 uczestników z terenu powiatu radomskiego wzięło udział w XVII Zawodach Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Pionkach. Impreza, której hasłem przewodnim było „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”, miała na celu promowanie aktywności fizycznej, integrację społeczną oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie odbyło się na terenie Ogródka Jordanowskiego, gdzie zgromadziło się kilkanaście placówek z całego powiatu. Uczestników powitała kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) w Pionkach, Renata Glimasińska, podkreślając znaczenie hasła przewodniego imprezy. Wśród obecnych byli sportowcy z różnych placówek, w tym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance, ŚDS w Pionkach, Domy Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Krzyżanowicach i Jedlance, a także uczniowie szkół specjalnych z Pionek i Radomia oraz inni.

Głównym celem zawodów było zainteresowanie sportem osób z niepełnosprawnościami, poprawa ich kondycji fizycznej, a także integracja społeczna. – Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie przybyliście do nas. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i będziecie pamiętali o motcie naszej imprezy sportowej, że 'każdy jest zwycięzcą swoich słabości’. Wy każdego dnia pokonujecie swoje słabości i nawet jeśli nie zdobędziecie żadnego medalu w dniu dzisiejszym, już jesteście zwycięzcami – mówiła Renata Glimasińska.

Radna powiatu radomskiego Kamila Kaczorowska również wyraziła swoje uznanie dla uczestników. – Jak miło z wami tu być. Dziękuję, że pokazujecie, że na co dzień można przezwyciężać swoje słabości. Bo każdy z nas bardzo łatwo przyzwyczaja się do miłych, fajnych rzeczy, ale jak trudno pokonać każdą barierę w życiu, to możemy się przekonać na przykładzie państwa. Życzę wam na co dzień samych życzliwych ludzi wokół was i takiego ciepła i serca, które bije nieustannie ode mnie dla was na zawsze – powiedziała.

Zawody obejmowały różnorodne dyscypliny, w tym bieg na 30 metrów, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza, rzuty woreczkami do kosza, rzut lotkami do tarczy oraz rzut beretem. Ponadto, uczestnicy rywalizowali w biegu na torze z przeszkodami, strzałach na bramkę oraz slalomie połączonym z odbijaniem piłeczki pingpongowej.

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych, pucharów i medali. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od osiągniętych wyników, mogli poczuć się jak prawdziwi zwycięzcy, dzięki atmosferze wsparcia i wzajemnego szacunku, która towarzyszyła całemu wydarzeniu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content