15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Wyjątkowa wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach

Popularne

spot_img

W piątkowy wieczór 25 lutego 2022 roku o godzinie 18:00 w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbyła się wystawa prac plastycznych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach.

Wystawa ta jest podsumowaniem pracy uczestników zajęć plastycznych z rysunku i malarstwa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach.

Znajduje się na niej 100 prac w różnych technikach: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, suche pastele oraz rysunki. Każda kolejna ekspozycja pokazuje rozwój warsztatu plastycznego i kształtowanie się osobowości twórczych.

Grupa studentów spotyka się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Na zajęciach zapoznają się z perspektywą, walorem i światłocieniem. Uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat. Powstałe podczas zajęć prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże, portrety, kopie znanych dzieł a także własne kompozycje malarskie. Autorzy prac dostrzegają piękno w codziennych, zwyczajnych sytuacjach.

Uczestnicy wystawy: Anna Mirowska, Elżbieta Karaś, Łucja Nędzi, Lena Lechowicz, Andrzej Legierski i Zbigniew Czerwiński.

Prowadzący zajęcia – art. malarz Tomasz Wróblewski

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content