-5,8 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wyjazd służbowy a ubezpieczenie – co warto wiedzieć?

Popularne

Czeka Cię wyjazd służbowy? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd służbowy? Na pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie podróży służbowej?
  2. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży służbowej? 

Zastanawiasz się, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży służbowej? Zanim odpowiemy na to pytanie, przypomnijmy, co zawiera taka polisa i gdzie szukać tanich ofert. Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem. 

Gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie podróży służbowej?

Co właściwie zapewnia ubezpieczenie podróży służbowej? Oczywiście, że najważniejszym elementem takiego ubezpieczenia będą koszty zarówno leczenia, jak i ratownictwa. Ponadto polisa powinna obejmować także tak zwane NNW. To nic innego, jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli interesująca Cię polisa zawiera tego rodzaju element, możesz być pewny, że gdy dojdzie do wypadku podczas podróży służbowej, zostanie udzielona Ci pomoc w ramach wykupionego ubezpieczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany takim ubezpieczeniem podróży służbowej, polecamy pamiętać również o pakiecie Assistance. Dzięki temu w trakcie problematycznej sytuacji zawsze uzyskasz wsparcie. W przypadku wyjazdów służbowych za granicę polecamy decydować się na pakiet Assistance rozszerzony, który obejmuje między innymi pokrycie kosztów podróży osoby, która będzie mogła na miejscu zastąpić poszkodowanego pracownika w pracy czy wypłacenie środków, które będą poszkodowanemu potrzebne do kontynuowania podróży, jeśli jego stan zdrowotny się poprawi. Oczywiście taki rozszerzony pakiet zawiera więcej elementów – szczegóły znajdziesz przede wszystkim w ofercie interesującego Cię ubezpieczyciela.

W przypadku wyjazdu służbowego równie ważne będzie polisa OC czy ubezpieczenie bagażu. OC to nic innego jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki wykupionej polisie unikniesz odpowiedzialności finansowej za szkody poniesione przez osoby trzecie w wypadku, który sami spowodowaliśmy. Ubezpieczenie bagażu natomiast przyda się w momencie, gdy nasz bagaż zostanie zagubiony lub ulegnie w trakcie transportu zniszczeniu.

Gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie podróży służbowej? Polecamy skorzystać z rankingów dostępnych w Internecie! Dzięki temu na jednej stronie będziesz mieć spis towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenia podróży służbowej wraz z podstawowymi informacjami na ich temat.

Szukasz atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia? Wykup ubezpieczenie podróży służbowej na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ już teraz! Oprócz ubezpieczenia podróży służbowej możesz również skorzystać z ubezpieczenia turystycznego. Korzystne oferty znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html. Pamiętaj jednak, że taką polisę turystyczną musisz wykupić sobie indywidualnie. Ubezpieczenie podróży służbowej natomiast może zakupić pracodawca i to na dane swojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu dokument ubezpieczenia będzie jednocześnie fakturą i tym samym będzie można wliczyć go w koszty przychodu. 

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży służbowej?

Takie ubezpieczenie podróży służbowej powinien mieć każdy, kogo czeka wyjazd w celach zawodowych za granicę. A zatem dotyczy to pracowników udających się w delegację, na szkolenie, staż, zastępstwo czy po prostu te osoby, które zostały czasowo oddelegowane na nieco inne stanowisko i z tego powodu muszą wyjechać poza granice Polski. Każdy pracodawca powinien ubezpieczyć swojego pracownika bez względu na to, na jak długo ten wyjeżdża za granicę. 

Dlaczego warto wykupić takie ubezpieczenie? Przede wszystkim dlatego, że pracownik zyska pomoc w bardzo dużym zakresie ochrony, a pracodawca dodatkową ochronę, jeśli pracownika trzeba będzie leczyć za granicą. Jeśli Twój pracownik nie będzie mieć dodatkowego ubezpieczenia, pracodawca będzie musiał zwrócić koszty wspomnianego leczenia. Ponadto takie ubezpieczenia pomagają zmniejszyć ewentualne skutki, które odczuwa się, gdy dochodzi do przykrych zdarzeń w trakcie dojazdu czy pobytu. Bez względu na to, czy dojdzie do wypadku, zniszczenia lub zgubienia bagażu czy choroby. Oczywiście tych zalet jest znacznie więcej, ale są one uzależnione od pakietu, jaki zostanie ostatecznie wybrany. Dlatego dokładnie zapoznaj się z zakresem ubezpieczeń, które Cię interesują i na tej podstawie zdecyduj, która oferta będzie najodpowiedniejsza.

Koszty leczenia, jakie trzeba ponieść w ramach następstw nieszczęśliwych wypadków mogą być bardzo wysokie. Warto zatem rozważyć ubezpieczenie podróży służbowych, szczególnie że koszt ubezpieczenia podróży służbowej nie jest duży. Takie ubezpieczenie pracownika jest równie ważne jak ubezpieczenie sprzętu sportowego w życiu prywatnym.

 

/art.sponsorowany/

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content