31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Wyjątkowe wydarzenie w Kinie KDK. Widzowie zobaczą galę operowo-operetkową

Popularne

spot_img

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników opery i operetki. Już w czwartek, 26 października, w Kinie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zobaczymy retransmisję gali z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona. Początek wydarzenia o godz. 17.30. Bilety już w sprzedaży.

– Wydarzenia kinowe to ciągle nowa oferta Kina Kozienickiego Domu Kultury. Pierwszą kinową retransmisję koncertu zaproponowaliśmy naszym widzom w styczniu 2023 roku i spotkała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony miłośników muzyki. Teraz mam przyjemność zaprosić na pierwsze tego typu wydarzenie w nowym sezonie artystycznym – mówi dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Widzów czekają niesamowite wrażenia artystyczne. Największe gwiazdy operowego świata – tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier – wystąpiły w sierpniu tego roku w słynnym starożytnym amfiteatrze w Weronie, by uczcić 100-lecie odbywającego się tam co lato legendarnego Festiwalu Operowego. Od 1913 roku Arena di Verona rokrocznie gości największe gwiazdy, a jubileusz wydarzenia miał niesamowitą oprawę. Do udziału w gali zaproszono artystów, którzy na co dzień śpiewają w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Opéra national de Paris czy Wiener Staatsoper.

– W programie uroczystej gali, oprócz wielkich arii operowych, znalazła się też lżejsza muzyka z operetek i musicali. Nie zabrakło również muzyki filmowej Hansa Zimmera i Ennia Morricone. To idealna kompozycja pięknej, zróżnicowanej muzyki, którą chcemy zaproponować naszym widzom – zauważa Elwira Kozłowska.

Bilety już w sprzedaży

Retransmisję zaplanowano na czwartek, 26 października, na godz. 17.30, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów już ruszyła. Te są dostępne, w cenie 32 zł (przedsprzedaż) i 36 zł (w dniu retransmisji), w kasach KDK oraz na stronie internetowej Kina KDK www.kinokozienice.pl.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content