15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Wszystkie ręce na pokład! Już za chwilę po raz 31. zagra jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Popularne

spot_img

29 stycznia, już po raz 31. w Polsce i na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Pionkach na ulice miasta wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się teatrzyk dla dzieci, występy, licytacje i koncerty. 31. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Na co WOŚP zbiera w 2023 roku? Jaki jest cel zbiórki? Jerzy Owsiak ogłosił, że po raz pierwszy w historii za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży każdej osobie. W 2023 roku WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą jego życiu. Infekcje, które prowadzą do sepsy, rozpoczynają się w drogach moczowych, płucach, przewodzie pokarmowym i na skórze. Bez odpowiedniego leczenia może nie tylko dojść do niewydolności narządów i uszkodzenia tkanek, ale także do śmierci.

Tegoroczna edycja finału wystartuje o godz. 16 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, ul. Radomska 1  i rozpocznie się teatrzykiem dla dzieci pt. „Wesoły Pociąg pełen instrumentów”. Bohaterami bajki są instrumenty muzyczne , które w czasie podróży mają wiele kłopotów. W przedstawieniu dzieci poznają: obój, ksylofon , akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zaprasza dzieci do udziału we wspólnym koncercie. Ponadto przygotowany został blok artystyczny, w którym wystąpi Klub Tańca MOK Pionki oraz solistka Olga Boduła.

Nie zabraknie również sporej dawki muzyki. Tego dnia wystąpią dwa zespoły rockowe. Zespół Koniec Listopada to kwartet z Białej Podlaskiej. Energia i kontakt z publicznością to ich znak rozpoznawczy, w tekstach nie brakuje głębokich egzystencjalnych refleksji podlanych ironicznym sosem, a muzyka którą grają oscyluje pomiędzy rockowym pazurem, punkowym zacięciem i metalowym groovem. W 2021 roku, premierę miał ich trzeci album pt. NEOCOACHING. W skład zespołu wchodzą Paweł Ulita – gitara, wokal, Wojciech Remiszewski – gitara, Rafał Panasiuk – bas i Konrad Dymowski – perkusja.

Wisienką na torcie koncertowego WOŚPu będzie występ kultowej, rockowej grupy MadRise. Jest to Warszawski band założony w 2017 roku przez basistę Tomka Zawadzkiego i perkusistę Jacka Kowalczyka. Po krótkim czasie dołączyli: gitarzysta Dawid Pięta i wokalista Zbigniew Łukomski. W tym składzie nagrał EPkę „S.A.A.A.D”, która ukazała się w kwietniu 2019 roku. Pod koniec 2020 roku Zbyszek opuścił zespół. Po długich poszukiwaniach jego miejsce zajął Paweł Świtkowski. W tym składzie MadRise nagrał 2 single: Pustka – 2021, Nowy świat – 2022, a obecnie jest w trakcie nagrywania płyty. Obecny skład zespołu: Paweł Świtkowski – wokal, Dawid Pięta – gitara, chórki, Tomek Zawadzki – bas. Robert Jacek Kowalczyk – perkusja.

Jak co roku o godz. 20:00 zostanie symbolicznie puszczone światełko do nieba. W programie nie zabraknie również licytacji gadżetów WOŚP oraz cennych przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

W trakcie trwania finału w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach będzie można zakupić pyszne ciasta w kawiarence WOŚP, jak również spróbować swojego szczęścia w zabawie fantowej. Przy stoisku Miejskiego Biblioteki Publicznej w Pionkach będzie można wykonać własne przypinki lub zrobić magnes.

Pokażcie serducho i bądźcie z nami!

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content