18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Włącz serce”. 2 lipca zapraszamy na IV Turniej Charytatywny Piłki Nożnej Plażowej

Popularne

Przed Nami IV Turniej Charytatywny „Włącz Serce „, który jak co roku rozegrany zostanie na terenie Stawu Górnego w Pionkach. Wydarzenie, które w tym roku odbędzie się 2 lipca, będzie miało nadrzędny cel, jakim będzie zbiórka pieniężna dla Jakuba Kamoli oraz Cezarego Radke, dwóch małych mieszkańców, borykających się od najmłodszych lat z problemami zdrowotnymi.

Organizatorzy wydarzenia drużyna Pionki Dzieciom, wraz ze współorganizatorami: Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach, Pionkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, oraz władzami Miasta Pionki, zapraszają wszystkich mieszkańców już od godziny 10.00, kiedy to nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia.

– Jak co roku spotykamy się na początku wakacji, aby wspomóc rodziny dzieci, które potrzebują wsparcia i pomocy finansowej, która mocno pomoże im w najpilniejszych potrzebach, tudzież będzie zastrzykiem finansowym dla celu nadrzędnego, którym jest konieczny do przeprowadzenia zabieg bądź operacja. Idea pomocy poprzez sport i taniec w Naszym mieście sprawdza się doskonale, co tylko zachęca i nakręca Nas do działania. Dlatego przez cały dzień zapowiada się fantastyczne granie na turnieju beach soccera, gdzie spodziewany jest udział 10 zespołów, w tym również grających aktywnie zawodników Prochu Pionki, GKS Królewscy Jedlnia czy Legionu Suskowola, jak również tych grających typowo „od święta” i rekreacyjnie jak Fc Olivia czy Top Spin Pionki. – mówi Kamil Panufnik, kapitan drużyny Pionki Dzieciom i radny miejski.

– Warto zauważyć, że każda drużyna za udział wpłaca opłatę startową w wysokości 300 PLN, która trafia do puszek małych bohaterów. Ponadto nie zabraknie tańca, tu parkiet będzie należał do ekipy #Roztańczeni, którzy wykonają swój najnowszy układ, nie zabraknie też kultowej Jerusalemy, od której 2 lata temu zaczęła się cała idea tańca na turniejach charytatywnych – dodaje Kamil Panufnik

W trakcie turnieju przewidziany jest także szereg atrakcji dla najmłodszych, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, robienie odznak, wata cukrowa, zmywalne tatuaże, o co zadbają Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, Miejski Ośrodek Kultury oraz Kraina Zabaw.

– Jak co roku możemy liczyć na fantastyczne wsparcie Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, którzy będą z Nami również podczas tego wydarzenia. Cieszymy się, że nie zabraknie z Nami Pionkowskich Morsów, Osp Pionki czy lokalnej Policji, które również wystawią swoje zespoły w turnieju głównym. O podniebienie przybyłych mieszkańców zadbają seniorzy z lokalnego Stowarzyszenia „Złota Jesień”, którzy szykują kulinarną niespodziankę. Warto na koniec dodać, że obecnie rozpoczęliśmy szereg licytacji na naszej facebokowej stronie „Pionki Dzieciom”, które już teraz cieszą się sporym powodzeniem, a które także zasilą kwotę zbiórki. Nie sposób z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do organizacji i pomocy przy wydarzeniu, tym niemniej dla Nas bardzo ważny jest fakt, iż jak co roku możemy liczyć na przychylność władz Miasta z burmistrzem Robertem Kowalczykiem na czele, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem – mówi Justyna Boguta z drużyny Pionki Dzieciom, inicjatorka letnich turniejów charytatywnych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content