20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Więźniowie z Żytkowic będą pracować dla Lasów Państwowych. Podpisano porozumienie

Popularne

W czwartek, 13 stycznia dyrektor Zakładu Karnego w Żytkowicach kpt. Robert Wilczyński podpisał porozumienie z Dyrektorem Nadleśnictwa w Zwoleniu dr inż. Sławomirem Robertem Okoniem o współpracy, w zakresie podejmowania wspólnych działań. 

Podpisane porozumienie dotyczy w szczególności działalności resocjalizacyjnej, społecznej, kulturalnej i oświatowej polegającej w szczególności na organizowaniu zajęć kulturalno-oświatowych oraz realizowaniu programu resocjalizacyjnego. – W ramach realizacji tego programu skazani będą zaangażowani w działalność edukacyjną ukierunkowaną na propagowanie działań proekologicznych  związanych ze zdrowym stylem życia. W ramach realizacji tego programu skazani będą uczestniczyć w porządkowaniu terenów leśnych, szlaków oraz wezmą udział w edukacji ekologicznej. Współpraca będzie realizowana na terenie nadleśnictw Zwoleń – mówi porucznik Paweł Wójcik z Zakładu Karnego w Żytkowicach.

– Podpisane porozumienia to nie tylko współpraca naszej jednostki z Lasami Państwowymi w zakresie działalności resocjalizacyjnej, ale też perspektywa na przyszłość podpisania umowy, na bazie której skazani zostaną skierowani do zatrudnienia odpłatnego w Lasach Państwowych, w ramach programu „Praca dla więźniów”. Dodatkowo w dalszym ciągu odbywają się wstępne rozmowy Dyrektora Zakładu Karnego Żytkowicach z przedstawicielami lokalnych nadleśnictw o możliwościach współpracy i zatrudnienia skazanych – dodaje porucznik Paweł Wójcik.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content