18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[WIDEO/LIVE] Ale niespodzianka! Bociany przebywające we wsi Molendy złożyły na święta jaja

Popularne

spot_img

Wielką niespodziankę sprawiły bociany ze wsi Molendy, w gminie Garbatka-Letnisko, które możemy podglądać za sprawą transmisji na żywo. Jak widać, one także poczuły święta i w tym roku, trochę wcześniej niż to jest w bocianim zwyczaju, złożyły jaja. Pierwsze jajo zostało złożone przez bociana, w czwartek 14 kwietnia w godzinach 22:37-22:48.

Dzięki projektowi realizowane przez gminę Garbatka-Letnisko oraz doświadczonym ornitologom z Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego z pomocą Enea Wytwarzanie sp. z o.o.  w bieżącym sezonie powstała możliwość śledzenia na żywo losów rodziny bocianów w Molendach (gmina Garbatka-Letnisko). Patronem medialnym przedsięwzięcia są Kozienice24 oraz Pionki24.

Molendy znajdują się w obrębie obszaru Natura 2000 „Ostoja Kozienicka”. Bocian biały umieszczony jest w wykazie ptaków tutaj gniazdujących, zaś jego kuzyn – bocian czarny, jest tzw. przedmiotem ochrony tego obszaru. W całej Puszczy Kozienickiej i terenach przyległych występuje około 50 par bocianów białych.

Przypominamy. Bocianowe życie można śledzić między innymi za pomocą transmisji YouTube (znajduje się poniżej) oraz naszego serwisu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content