20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

[WIDEO] Park Miejski Błonia w Pionkach doceniony przez internautów. Trzecie miejsce w województwie w konkursie „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”

Popularne

 

Na początku kwietnia ruszyło głosowanie w plebiscycie internetowym na najpopularniejsze budowy i modernizacje w Polsce. Dwie, można by rzec flagowe inwestycje Pionek wzięły udział w pierwszym etapie tego konkursu. Mowa tutaj o Pionkowskim Manhattanie oraz Parku Miejskim Błonia, z czego ta druga jak widać zyskała dużą sympatię internautów.

Ogólnopolski konkurs otwarty „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”, to plebiscyt skierowany do wszystkich tych, którym zależy na wypromowaniu lokalnej architektury oraz lokalnych inwestycji.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych „modernizacji” oraz „nowych obiektów” wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy, rewitalizacji terenów, rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Film prezentujący Pionkowskie Błonia

Park miejski Błonia zyskał uznanie w internetowym głosowaniu

Park miejski Błonia w Pionkach zgromadził, aż 923 głosy od internautów co dało mu trzecie miejsce w województwie mazowieckim. Inwestorem tego obiektu było miasto Pionki. Za wykonanie odpowiedzialna była firma PHU SYLWER Sylwester Trzos Pionki. Projektantem tego miejsca był za to Jacek Jakóbik z firmy Ekoprojekt. W głosowaniu internautów przed Błoniami, w województwie mazowieckim znalazły się Ratusz w Grodzisku Mazowieckim z 1158 głosami, oraz rozbudowa Budynku Spółdzielczego w Ostrowie Mazowieckim – 3494 głosy.

To był Etap I konkursu, w którym internauci mieli znaczący głos. Teraz kolej na Etap II, w którym wybrane przez komisję obiekty walczyć będą o tytuł „Modernizacja roku i budowa XXI wieku” oraz o promocję na łamach prasy.

Konkurs organizowany jest pod patronatem m. in.: Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii,  Polskiej Izby Budownictwa.

Przed i po

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content