21.9 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

[WIDEO] Front burzowy przechodzi nad Pionkami. Ulewa, zamieć śnieżna i silne wiatry!

Popularne

Od południa Pionki zaczęły pokrywać ciemne chmury burzowe. Przerodziło się w to ulewę oraz silny wiatr, który na szczęście z każdą minutą traci na intensywności.

IMGW podało w poniedziałek rano, że dotychczasowe przewidywania o maksymalnych porywach wiatru zostały już przekroczone.

Jak podaje portal fanipogody.pl, powodem wichury jest chłodny front atmosferyczny, który przesuwa się do Polski znad Bałtyku oraz zatoka niżowa, która utworzyła się w północno-wschodniej części Europy. Duży gradient ciśnienia wywołuje silne porywy wiatru, które dotarły także do Pionek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował w poniedziałek 17 stycznia ostrzeżenia dotyczące silnych porywów wiatru. Alerty obejmują dziś cały kraj i na południu dotyczą również intensywnych opadów śniegu oraz zamieci śnieżnych.

W godzinach popołudniowych wiatr zacznie stopniowo słabnąć. Takie podmuchy mogą spowodować przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia na drogach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poleca zabezpieczenie rzeczy wolnostojących. Powinniśmy usunąć przedmioty z parapetów, balkonów. Te wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr, bo niezabezpieczone mogą zostać rzucone przez wiatr i spowodować poważne obrażenia ciała.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content