18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Weź udział w Biegu WOŚP dookoła Stawu Górnego w Pionkach. Zapisy cały czas trwają

Popularne

spot_img

W niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzeniu już po raz 16. towarzyszyć będzie Bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbywa się między innymi w formie wirtualnej, gdzie samemu można zdecydować o trasie biegu. W Pionkach postawiono jednak na bieg tradycyjny.

– Spotykamy się w Pionkach nad Stawem Górnym, w niedzielę 30 stycznia i biegniemy na dystansie około pięciu kilometrów pokonanym w dowolnej formie przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Opłata startowa wynosi 50 złotych i za 100% datków przekazanych przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – mówi Malwina Sowa ze Strefy Ruchu.

Rejestracji na bieg można dokonać na stronie :

Bieg rozpocznie się o godzinie 14, a trasa będzie przebiegała dookoła Stawu Górnego w Pionkach.

– Po pokonaniu wyznaczonego dystansu miłośnicy zimnych kąpieli będą mogli wraz z Pionkowskimi Morsami zamorsować w stawie oraz skorzystać z sauny i cieplej kąpieli w bani. Na mecie na wszystkich będzie czekało ognisko. Będą z nami również Wolontariuszki WOŚP z puszkami. Wrzucając datek do puszki wspieramy okulistykę na oddziałach dziecięcych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – dodaje Malwina Sowa.

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 MLD PLN. Zakupiono ponad 67 300 urządzeń.

– Dołóżmy od siebie małą cegiełkę do tego wielkiego wydarzenia – mówi Malwina Sowa.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku – (wystarczy kliknąć TUTAJ).

Organizatorami biegu są Strefa Ruchu Malwina Sowa oraz Stowarzyszenie Pionkowskie Morsy i Sportowcy.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content