31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Wakacyjna AktywAKCJA w Suchej: dwa dni pełne radości i zabawy

Popularne

spot_img

W Suchej odbyła się dwudniowa impreza dla dzieci i młodzieży, organizowana w ramach Wakacyjnej AktywAKCJI, finansowanej przez Państwowy Fundusz Rozwoju. Wydarzenie, które zgromadziło ponad 100 młodych uczestników każdego dnia, obfitowało w różnorodne atrakcje, konkursy i wyjątkowe nagrody.

Sport, kreatywność i wesoła zabawa

Pierwszy dzień był pełen emocji i atrakcji. Rozpoczął się od rozgrywek sportowych, w tym meczu piłki nożnej oraz gry w dwa ognie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Suchej.

Kreatywność dzieci również miała swoje miejsce podczas imprezy. W jednym z kącików trwała budowa wozu strażackiego, a obok inne dzieci malowały graffiti oraz dekorowały modele wozów strażackich. 

Dzieci miały okazję tworzyć wianki, puszczać bańki mydlane oraz korzystać z różnorodnych pojazdów. Najmłodsi cieszyli się z zabawy na dmuchanych atrakcjach oraz stanowisku animatorki Eweliny Nowocień, która zadbała o ich radość i uśmiech. Tego dnia imprezę odwiedzili również przedstawiciele Fundacji, którzy wręczali uczestnikom dodatkowe prezenty. Każdy mógł również skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Największymi hitami okazały się pizza, wata cukrowa, grochówka oraz gofry. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a dzieci niechętnie opuszczały teren zabawy aż do godziny 20:30. – informują organizatorzy akcji

Leśne przygody i ognisko

Drugi dzień przyniósł również wiele atrakcji, tym razem w otoczeniu przyrody. Uczestnicy wyruszyli na pieszy marsz po lesie, podczas którego rozwiązywali zagadki o różnym stopniu trudności. Leśnicy zorganizowali ciekawe pogadanki oraz zabawy edukacyjne, które przyciągnęły uwagę młodych odkrywców. Podczas marszu rozdano 40 balonów i 20 lizaków jako nagrody za aktywność i zaangażowanie. Po dotarciu na miejsce zabawy nie miały końca. Dzieci szturmowały dmuchane atrakcje, delektowały się watą cukrową oraz popcornem. Później przy ognisku piekły kiełbaski, grały w gry, puszczały bańki mydlane, malowały oraz robiły sobie tatuaże.

Bezpłatna radość dzięki wsparciu społeczności

– Wszystkie atrakcje oraz oferta gastronomiczna były dostępne dla uczestników całkowicie bezpłatnie! Stało się to możliwe dzięki otrzymaniu grantu w wysokości 4 tysięcy złotych na realizację projektu oraz ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Suchej. Szczególnie członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz miejscowi strażacy przyczynili się do sukcesu tej inicjatywy. – dodają organizatorzy

 

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content