11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

W Kozienicach obejrzymy wystawę fotografii autorstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Popularne

„Moje widzenie świata” to tytuł wystawy fotografii autorstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury, która zostanie zaprezentowana w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Jej otwarcie zaplanowano na środę, 8 grudnia, na godzinę 12.30.

Autorami prezentowanych prac są członkowie warsztatów fotograficznych UTW KDK, prowadzonych przez kozienickiego fotografa Franciszka Subocza.

– Kozienicki Dom Kultury od lat prowadzi szereg różnych działań, aby promować działalność i twórczość osób, które korzystają z oferty kulturalnej i uczęszczają na zajęcia. Jedną z form takiej promocji są właśnie wystawy, które zawsze chętnie prezentujemy – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na ekspozycji znajdą się nie tylko zdjęcia wykonane w trakcie bieżącego roku akademickiego, ale również te z dwóch poprzednich edycji UTW KDK.

– Niestety w ostatnich miesiącach organizację wystaw naszych fotografów-seniorów skutecznie utrudniała nam pandemia i kolejne lockdowny. Przypomnę tylko, że przez wiele miesięcy uniwersytet prowadzony był w formule on-line. Będzie to zatem pierwsza tego typu wystawa od ponad dwóch lat. Tym bardziej miło mi na nią zaprosić – mówi dyrektor Elwira Kozłowska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia, o godz. 12.30 (po środowym wykładzie UTW), w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. Organizatorzy przypominają o zasadach reżimu sanitarnego, m.in. o zasłanianiu maseczką ust i nosa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 5 stycznia 2022 roku.

„Moje widzenie świata…”

Autorzy wystawy: Halina Budniak, Anna Burec-Kobiałka, Yves Castel, Teresa Castel-Gogacz, Urszula Chodyń, Grażyna Czerwińska-Wielgomas, Janusz Górski, Regina Kalbarczyk, Zofia Kowalczyk, Andrzej Kozłowski, Elżbieta Kwiatkowska, Wanda Laskowska, Wacław Laskowski, Jerzy Mazur, Andrzej Nadolny, Halina Pedrycz, Beata Popek, Krzysztof Prasek, Zofia Przychodzień, Sławomir Sałaciński, Franciszek Subocz, Stanisława Szponar, Leszek Szwast, Stefan Walczak, Jerzy Wojtkowski, Marian Wołowik.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content