10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

W gminie Pionki pojawi się nowe oświetlenie drogowe. 6 sołectw otrzyma wsparcie od samorządu województwa

Popularne

Nowe place zabaw i miejsca rekreacji, oświetlenie uliczne, chodniki, przystanki autobusowe, ale także zakup sprzętu strażackiego czy remonty świetlic wiejskich – aż 1172 sołeckie projekty otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Wszystko w ramach autorskiego projektu samorządu województwa „Mazowsze dla sołectw 2022”. Na ten cel sejmik przeznaczył blisko 11,6 mln zł. Z terenu gminy Pionki 6 sołectw otrzyma wsparcie, głównie na wymianę lamp oświetlenia drogowego.

„Mazowsze dla sołectw 2022” to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik w tym roku wsparcie trafi do 237 gmin na realizację 1172 projektów w sołectwach na całym Mazowszu. – Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że inwestycje, które mają powstać są typowane przez mieszkańców danych miejscowości. W ten sposób mamy pewność, że są naprawdę potrzebne. To również świetny przykład dobrej współpracy samorządów i mieszkańców.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach „Mazowsza dla sołectw 2022” gminy mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach, m.in. rewitalizację skwerów, instalację paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. W rezultacie wsparcie o łącznej wartości blisko 11,6 mln zł otrzymają aż 1172 projekty.

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego podkreśla, że samorząd województwa dba o rozwój każdej nawet najmniejszej miejscowości. – Wspieramy mieszkańców w realizacji ich pomysłów. Chcemy w ten sposób pomóc im stworzyć przyjazną przestrzeń, w której będą się nie tylko czuć komfortowo, ale też do której będą chcieli wracać. W tym roku sołectwa będą budować lub doposażać place zbaw, montować oświetlenie uliczne i przystanki autobusowe, budować chodniki, a także kupować sprzęt strażacki i wyposażenie świetlic wiejskich.

Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 25 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej niż 53 – gminy mogły złożyć nawet 20 wniosków. W ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw 2022” wpłynęły w sumie 1202 wnioski, z których 1172 otrzyma wsparcie (lista w załączniku).

6 sołectw z terenu gminy Pionki otrzyma wsparcie na inwestycje:
  • JEDLNIA – Wymiana lamp oświetlenia drogowego – kwota: 10.000 zł 
  • PŁACHTY – Wymiana lamp oświetlenia drogowego – kwota: 8.000 zł
  • DZIAŁKI SUSKOWOLSKIE – Wymiana lamp oświetlenia drogowego – kwota: 10.000 z
  • SAŁKI – Wymiana lamp oświetlenia drogowego – kwota: 7.500 zł
  • WINCENTÓW – Wymiana lamp oświetlenia drogowego – kwota: 5.000 zł
  • BRZEZINY – Zakup i montaż wiaty przystankowej – kwota: 7.500 zł
Razem: 47.500 zł 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content