31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Uwaga kierowcy. Ślisko na drogach Mazowsza. IMGW przedłużył alert o oblodzeniu

Popularne

spot_img

Drogi i chodniki na Mazowszu mogą być oblodzone – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył rano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ślisko ma być przez cały dzień, aż do nocy w dwunastu województwach.

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązują w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Na tym obszarze rano drogi i chodniki mogą być śliskie.

Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które objęły rejon Karpat.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22:00. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. W pierwszej połowie dnia nastąpi przejściowy wzrost temperatury powietrza do 1°C. Prognozowany spadek temperatury, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, wystąpi w godzinach popołudniowych.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content