7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ulica Zakładowa i boczne zostaną wkrótce odwodnione. To odpowiedź na postulaty lokalnej społeczności – informuje burmistrz Pionek Robert Kowalczyk

Popularne

Już wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana inwestycja pn.: „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Zakładowa i boczne w Pionkach”. Prace obejmą swoim zasięgiem części następujących ulic: Zakładowa, Brzozowa, Parkowa, Spokojna, Sosnowa, Jodłowa.

– Realizacja inwestycji jest odpowiedzią na postulaty lokalnej społeczności, głównie mieszkańców w/w osiedla. Brak odwodnienia powoduje, iż po ulewnych deszczach i roztopach niemożliwe jest przemieszczanie się samochodów oraz pieszych. Sytuacja ta ponadto doprowadza do zalewania bloków mieszkalnych. Realizacja inwestycji ułatwi w przyszłości podłączenie kolejnych odcinków sieci deszczowej z osiedla oraz podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – informuje burmistrz Pionek Robert Kowalczyk

Zadanie polegać będzie na odprowadzeniu nadmiaru wód do kolektora deszczowego na skrzyżowaniu ulic. Zakres prac obejmować będzie roboty rozbiórkowe, roboty ziemne,  roboty zabezpieczające i montażowe związane z budową sieci kanalizacji deszczowej oraz wypustów deszczowych, odbudowę nawierzchni jezdni i chodników, wykonanie nakładki asfaltowej.  Prace obejmą swoim zasięgiem części następujących ulic: Zakładowa, Brzozowa, Parkowa, Spokojna, Sosnowa, Jodłowa.

Wartość inwestycji to 4.402.940,16 zł. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień br. Prace rozpoczną się już w sezonie wiosennym.

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content