15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

„Ukryty klejnot” w kinie studyjnym Mazowieckiej „Elektrowni”

Popularne

spot_img

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na projekcję filmową w ramach cyklu DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w poniedziałek, 17 października, o godz.17.45.

UKRYTY KLEJNOT, dramat obyczajowy, reż. Natalia López, Meksyk, USA, Argentyna 2022, 118’ (premiera)

Zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, debiut montażystki filmów Carlosa Reygadasa, Amata Escalante czy Lisandro Alonso.

Fabuła rozgrywającego się na meksykańskiej prowincji Ukrytego klejnotu skupia się na poszukiwaniach zaginionej kobiety. Angażują się w nie siostra porwanej, która służy w posiadłości zamożnej rodziny, a także jej biała pracodawczyni, dochodząca do siebie po rozwodzie. Natalia López Gallardo nakręciła podszyty niepewnością film o świecie, w którym przed przemocą nie ochronią kobiet ani pieniądze i klasa społeczna, ani władza, ani rodzina. Mroczny, na swój sposób perwersyjny, pochłaniający bez reszty Ukryty klejnot po cichu czyni nas zakładnikami tej historii.

Zdezorientowani, próbujemy uchwycić się strzępów informacji i niepostrzeżenie zostajemy świadkami-wspólnikami terroru. Brutalny i baśniowy zarazem, prozaiczny i nasycony tajemnicą film López Gallardo jest przejmującą opowieścią o systemowej przemocy, uwikłaniu, mizoginii i klasowym poczuciu winy.

– karnet (ważny do 31 XII 2022), na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach        Dyskusyjnego Klubu Filmowego  – 33 zł,

– wejściówka na jeden film w ramach DKF w poniedziałek – 13 zł,

– w pozostałe dni tygodnia w których są pokazy w ramach DKF, obowiązują ceny na dany dzień.

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content