22 C
Pionki
piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Udało się. Wkrótce rozpoczną się modernizacje dwórców Pionki Zachodnie i Pionki Główne

Popularne

Po kilku nieudanych próbach PKP SA udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę dworców Pionki Główne i Pionki Zachodnie.

Najniższą ofertę na modernizację dworca Pionki Zachodnie złożyło  Konsorcjum firm w składzie: WIMAKS HIŃCZA Spółka Komandytowa oraz TWD-BUD s.c Dariusz Toczyłowski, Wiktoria Toczyłowska z Józefowa.  Przedstawiona oferta wyniosła 3 960 000,01zł brutto. Realizacja prac ma wynieść 55 tygodni.

3 sierpnia PKP SA rozstrzygnęło przetarg na modernizację dworca kolejowego Pionki-Zachodnie. W przypadku tego dworca zakres prac przewiduje zmianę układu funkcjonalnego, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, ocieplenie obiektu, wyburzenie najwyższej kondygnacji – w poziomie torów. Dzięki temu, jak informuje projektant, uzyskano wyższą wysokość kondygnacji (4 m w poczekalni) oraz większą powierzchnię użytkową.  Na piętrze zaprojektowano poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą – otwartą od strony torów). Na piętrze zaprojektowano natomiast poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą), ogólnodostępne toalety oraz kasy. Na parterze zaplanowano natomiast lokal komercyjny oraz dojście do windy. Charakterystycznym elementem budynku będą żaluzje fasadowe po obwodzie budynku. Ponadto w ramach inwestycji powstać ma wiata rowerowa. Teren wokół dworca zostanie utwardzony, pojawi się ławka dla podróżnych. 

Dworzec Pionki Główne do remontu

Podobnie jak w przypadku dworca Pionki Zachodnie, udało się również rozstrzygnąć przetarg na dworzec kolejowy Pionki Główne. Budynek z 1925 roku zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostanie historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostanie attyka dachowa. Zmieni się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przetarg wygrała Korporacja Budowlana Darco Dariusz Żak, która złożyła najtańszą ofertę  z ceną 10587270,10zł brutto. Na realizację prac przeznaczono 55 tygodni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

 

źródło: http://www.transport-publiczny.pl/

Źródło: http://pkp.eb2b.com.pl


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane