24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

,,Uczyńmy świat lepszy tym, którzy mniej dostali…”. Zapraszamy na XV Regaty Kajakowe dla osób niepełnosprawnych

Popularne

spot_img

Blisko 200 zaproszonych gości, integracja ze środowiskiem wodnym, otaczającą przyrodą, rekreacja i rehabilitacja. Przed nami XV Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się 4 września na terenie Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach.

Jest to jedyne takie przedsięwzięcie na Mazowszu, którego celem jest popularyzacja turystyki wśród osób niepełnosprawnych, integracja ze środowiskiem wodnym, otaczającą przyrodą, rekreacja i rehabilitacja. XV edycja regat odbędzie się w niedzielę 4 czerwca.

– Wierzymy, że udział w Regatach będzie  dla wszystkich uczestników dniem radości i zabawy oraz ważnym impulsem rozwojowym w  wymiarze  społecznym, fizycznym i emocjonalnym  Poprzez organizację tej imprezy pragniemy zmieniać stereotypowe wyobrażenia na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie, chcemy kształtować postawy szacunku i troski do słabszych, wymagających wsparcia oraz popularyzować aktywny wypoczynek i uczyć zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. – zapewnia organizator wydarzenia

Start imprezy zaplanowany został na godz. 10:45, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie regat. Prócz działań regatowych organizatorzy zaplanowali pokaz pierwszej pomocy,  zabawy integracyjne, konkurencje sportowe oraz wspólne grillowanie i zabawę taneczną pod chmurką. Szczegóły poniżej.  

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content