21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Uczniowie z Pionek będą „Poznawać Polskę”. Trzy szkoły otrzymały dofinansowania do wycieczek

Popularne

spot_img

– Od 1 kwietnia ruszają wycieczki, łącznie 5700 wycieczek, liczymy szacunkowo, że ok. 300 tys. dzieci i młodzieży ruszy w podróż po Polsce, żeby ją poznać dzięki programowi Poznaj Polskę. Na wiosnę rząd przeznaczy 50 mln zł na dofinansowanie wycieczek szkolnych, jesienią kolejne 50 mln zł. Łącznie 100 mln zł w tym roku – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szkoły z Pionek biorą udział w programie

W gronie szkół objętych tym programem znalazły się trzy placówki z Pionek, a mianowicie Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 Im. Bolesława Prusa W Pionkach, Publiczna Szkoła Podstawowa Z Oddziałami Integracyjnymi I Sportowymi Nr 5 Im. Jana Pawła II W Pionkach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Im. Stefana Żeromskiego W Pionkach.

PSP nr 1 otrzymało łączne dofinansowanie w wysokości 45 tysięcy złotych na 6 wycieczek, w tym trzy dwudniowe. PSP nr 2 otrzymało 35 tysięcy na 3 wycieczki, w tym na dwie trzydniowe, a PSP nr 5 otrzyma ponad 23 tysiące złotych, na 4 wycieczki w tym jedną trzydniową.

Program „Poznaj Polskę” – dofinansowanie do wycieczek szkolnych

Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Przedsięwzięcie ma umożliwić poznawanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Program „Poznaj Polskę” to dotacje celowe do wycieczek

Środki finansowe, przyznawane w formie dotacji celowej, przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi. W 2021 r. w ramach programu zorganizowano prawie 5 tys. wycieczek szkolnych. Łącznie wzięło w nich udział 215 tys. uczniów.

Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane tylko wydatki uwzględnione w kalkulacji kosztów wycieczki, w tym:

  • koszty przejazdu,
  • bilety wstępu,
  • usługa przewodnicka,
  • zakwaterowanie,
  • wyżywienie,
  • ubezpieczenie uczestników wyjazdu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content