11.4 C
Pionki
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Uczeń CKZiU w Pionkach Michał Sulima w Wielkim Finale Warsztatów Umiejętności Miękkich

Popularne

W niedzielę 23 stycznia w Jedlni Letnisko odbył się Wielki Finał Warsztatów Umiejętności Miękkich FEP, do którego zakwalifikował się uczeń klasy 3ltTp (w zawodzie technik logistyk) CKZiU w Pionkach Michał Sulima.

Future Entrepreneurs of Poland to program edukacji nieformalnej w formie warsztatów, które rozwijają u uczestników umiejętności takie jak nawiązywanie kontaktów, prezentacja przed publicznością, negocjacja, praca w grupie, zarządzanie czasem oraz autoprezentacja. – Projekt został przeprowadzony przez Fundację My Future, której podstawowym celem jest  „Zniwelowanie luki pomiędzy światem edukacji i kariery”. W swoich działaniach fundacja korzysta ze skandynawskich modeli edukacyjnych kierując się sentencją Konfucjusza: „Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem” – mówi Anna Kaczmarczyk z CKZiU.

Podczas tegorocznych styczniowych warsztatów uczniowie wybrani spośród młodzieży z terenu całego kraju mieli za zadanie wcielić się w rolę specjalistów do spraw DIVERSITY – czyli przeciwdziałania mającego na celu zapobiegnięcie wykluczenia na różnym tle oraz wdrożeniu polityki INCLUSION, która sprawi, iż ich działania wpłyną na to, że wszyscy pracownicy danego zespołu firmy poczują się docenieni oraz akceptowani, co miało mieć przełożenie na wyższe wyniki i zyski.

A oto, co powiedział nam o warsztatach biorący w nich udział uczeń. – No więc, zanim podano nam temat i treść zadania, jeszcze pierwszego dnia podzielono nas w 5 osobowe grupy składające się z różnych uczestników warsztatów. Nie znaliśmy się, w końcu były to osoby z całej Polski. Można powiedzieć, że trafiła mi się naprawdę ciekawa grupa i wspaniale nam się współpracowało. Teraz co do treści: Jako manager (cała nasza grupa miała reprezentować jedną osobę managera) mieliśmy rozwiązać problem homofobii i rasizmu w jednej z drużyn w firmie PWC. Musieliśmy wziąć pod uwagę wiele czynników i wymyśleć rozwiązania. I oczywiście nie mogliśmy po prostu zwolnić danej osoby, która nie stosowała się do zasad firmy. Musieliśmy opracować rozwiązanie, które wpłynęłoby na zmianę postawy takiej osoby do współpracowników. W prezentacji mieliśmy wykorzystać wiedzę zdobytą podczas wykładów przeprowadzonych w piątek i sobotę. Co do samego przygotowywania prezentacji, temat i treść zostały nam podane około godziny 15:00 w sobotę. Termin wysłania prezentacji mijał o  północy, jeżeli chcieliśmy takowej użyć, bo sposób przedstawiania rozwiązań był dowolny. Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim, zarówno zadanie do wykonania i sama prezentacja, którą to pracę przedstawiliśmy w niedzielę. Mogę powiedzieć, że moja grupa bardzo dobrze poradziła sobie z przygotowaniem, prezentacją oraz odpowiedziami na pytania zadawane przez międzynarodowe jury. Niestety nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, ale na pewno było to ciekawe doświadczenie, które zapamiętam na długo – powiedział Michał Sulima.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content