18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ucieczka od miejskiego życia – dom pod miastem

Popularne

Domy w lesie to ucieczka od życia w mieście. Domy w dziczy są idealne dla osób, które preferują spokojny styl życia. Życie w dziczy zapewnia spokój, ale wiąże się też z wyjątkowymi problemami. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań domu wakacyjnego to może być rozwiązanie dla Ciebie.

Spotkania z dzikimi zwierzętami

Mieszkanie w lesie to przede wszystkim kontakt z dziką przyrodą, której elementem są dzikie zwierzęta. W zależności od rejonu Polski, w jakim znajdzie się dom można spotkać różne zwierzęta. Jeśli zdecydujesz się na zakup w Bieszczadach możesz być narażony na wizyty takich zwierząt jak wilki, a nawet niedźwiedzie. Zanim zamieszkasz w takim miejscu powinieneś dowiedzieć się w nadleśnictwie, jakie jest ryzyko i jak zadbać o bezpieczeństwo.

Aktywne życie

Przy tak łatwym dostępie do środowiska zewnętrznego uprawianie ćwiczeń jest niemalże częścią życia. Od spokojnych spacerów, po pływanie w rzece czy zbieranie drewna na opał – ćwiczenia są łatwiejsze, kiedy o nich nie myślisz. Jogging leśnymi drogami o poranku może dostarczyć nie tylko tlenu i poprawić kondycję, ale znacząco wpłynąć na samopoczucie.

Dom pod miastem – jaki projekt wybrać

Budowa domu w lesie to nie to samo, co zwykła budowa na działce budowlanej. Jeśli jest to działka leśna lub działka rekreacyjna Twój projekt będzie ograniczony przepisami prawa budowlanego i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zanim zaczniesz snuć planu zapytaj architekta, jakie masz możliwości na danym terenie.

Poszukaj inspiracji w Internecie. Domy projektowane specjalnie w tym celu mają często przeszklone ściany, rozległe tarasy i ogromne okna, tak aby każdy kto się w nich znalazł mógł czerpać jak najwięcej z otoczenia i widoków. Więcej odnośnie cen domów oraz o nieruchomościach ogloszenia24m.pl wiele ciekawych aktualnych ofert.

Bezpieczeństwo dla domu w lesie

Wspomnieliśmy już o niezapowiedzianych wizytach zwierząt, ale są jeszcze inne kwestie związane z bezpieczeństwem takie jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe i ryzyko włamania.

Pożary lasów w czasach efektu cieplarnianego są nagminne. Niestety zdarza się, że płoną tysiące hektarów lasów. Jeśli na terenie objętym ogniem znajdzie się dom, staje się on śmiertelną pułapką, chyba że został zaprojektowany tak, aby ogień go ominął. Nowoczesne rozwiązania i mądre wykorzystanie terenu mogą ocalić życie jego mieszkańców.

Włamanie do domu na odludziu to przerażająca alternatywa dlatego trzeba zainwestować w system alarmowy oraz zabezpieczenia antywłamaniowe, aby spać spokojnie i cieszyć się tego, co natura Ci oferuje.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content