24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Tymex Boxing Promotion z najlepszymi galami w 2021 roku!

Popularne

spot_img

Grupa Tymex Boxing Promotion organizowała najlepsze w Polsce gale bokserskie w 2021 roku! Tymex okazał się bezkonkurencyjny w sondzie przeprowadzonej przez dziennikarza sportowego „Super Expressu” Rafała Mandesa (wcześniej TVP Sport). Przypomnijmy, że kilka z nich odbyło się w Pionkach.

Tymex Boxing Promotion, kierowany przez tercet promotorów Mariusza Grabowskiego, Marcela Grabowskiego, Mariusza Konieczyńskiego uzyskał aż 68 procent głosów. Zdecydowanie wyprzedził KnockOut Promotions 17 proc. i MB Promotions 9 proc.

Grupy Tymex i MB Promotions ściśle ze sobą współpracują, a łączny ich wynik to 77 proc., czyli ponad trzy czwarty głosów oddanych przez kibiców zawodowego pięściarstwa. Gale organizowane przez Mariusza Grabowskiego i Mateusza Borka można oglądać na antenie TVP Sport.

– To znakomita wiadomość i wspaniały sukces, na który pracujemy od kilku lat i cieszy nas, że zostaliśmy docenieni przez kibiców. I już teraz zapraszamy na pierwszą galę w 2022 roku, która odbędzie się w 5 marca w Dzierżoniowie. To będzie nasz jubileusz – 20 gala w historii! – mówi Mariusz Grabowski, szef Tymexu.

W 2021 roku w cyklu „Tymex Boxing Night” odbyły się 4 gale – 13 marca w Dzierżoniowie (Dolny Śląsk), 21 maja w Pionkach (Mazowsze), 24 września w Obornikach (Wielkopolska) i 26 listopada w Radomsku (Łódzkie). Tymex współorganizował również gale z MB Promotions oraz gale GROMDA w boksie na gołe pięści.

– Na galach Tymexu boksowało w 2021 roku kilkanaścioro pięściarzy, między innymi Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński, była Mistrzyni Świata Ewa Brodnicka, Sasha Sidorenko, Tomasz Nowicki, Mateusz Rzadkosz, Michał Leśniak, Kamil Kuździeń, Oskar Wierzejski, Kamil Bodzioch, Stanisław Gibadło, Maksymilian Gibadło, Taras Golovashchenko i Sahan Aybay  – powiedział Mariusz Grabowski.

Z bardzo dobrej strony w boksie zawodowym pokazali się zawodnicy walczący na GROMDZIE – Vasyl Halych i Patryk „Gleba” Tołkaczewski. Zdobyli uznanie fanów pięściarstwa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content