27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

To będzie magiczny spektakl dla najmłodszych w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

„Czarodziejskie jabłka” to tytuł kolejnego spektaklu, jaki zobaczymy w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”. Przedstawienie zaplanowano na niedzielę, 15 września, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Początek tradycyjnie o godz. 12.00. Sprzedaż biletów rusza 13 czerwca.

– W lipcu i sierpniu czeka nas przerwa od spotkań w ramach „Poranków teatralnych dla dzieci”, ale już dziś chcę zaprosić naszych młodych widzów na pierwszy spektakl po wakacjach. Maluchy z pewnością zdążą zatęsknić za aktorami, ale mogę je uspokoić, że cykl oczywiście będzie kontynuowany. Jak zawsze, zapowiada się wspaniała zabawa – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Tym razem dla najmłodszej kozienickiej widowni wystąpią aktorzy z Teatru „Wariacja” z Warszawy. Artyści zabiorą publiczność do krainy wikingów, którą zamieszkuje piękna Idunn. W jej zawsze zielonym ogrodzie stoi drzewo, na którym rosną niezwykłe jabłka. Jedzenie ich sprawia, że znikają wszystkie smutki, a wraca siła oraz radość. Spokój głównej bohaterki zostanie jednak zburzony przez pojawianie się wielkiego orła o imieniu Thiazi.

– „Czarodziejskie jabłka” to spektakl, którego fabuła wywodzi się z mitologii skandynawskiej. W wierzeniach wikingów Idunn była boginią wiosny, a jej magiczne jabłka pozwalały bogom Asgardu na zachowanie wiecznej młodości – dodaje Elwira Kozłowska.

Kup bilet wcześniej

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godz. 12.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 13 czerwca. Te będą dostępne, w cenach: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup Bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia. Na spektakl zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content