14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Szykują się zmiany w Kinie Kozienickiego Domu Kultury, ale najpierw krótka przerwa

Popularne

Od Nowego Roku Kino KDK w pełni wraca do struktur Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. W związku ze zmianami formalnymi, konieczne będą dodatkowe prace techniczne, dlatego też w okresie od 31 grudnia do 6 stycznia kino będzie nieczynne.

W ostatnich latach Kino KDK prowadzone było przy udziale zewnętrznego operatora – Stowarzyszenia „Łódź Filmowa”. Wynikało to z kwestii formalnych, związanych z dofinansowaniem budowy Centrum Kulturalno-Artystycznego na kwotę blisko 23 milionów złotych. Wraz z końcem roku wytyczne te przestają obowiązywać, a Kozienicki Dom Kultury może ponownie samodzielnie prowadzić kino.

– Tak naprawdę to wracamy do stanu sprzed kilku lat. Przypomnę tylko, że przez pewien czas po otwarciu Centrum Kulturalno-Artystycznego, to właśnie Kozienicki Dom Kultury samodzielnie prowadził kino. Nasi pracownicy mają odpowiednie kompetencje i doświadczenie w tej kwestii. Jestem przekonana, że jeśli widzowie poczują zmiany, to tylko na plus – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Przerwa w kinie

Kozienicki Dom Kultury dokłada starań, by zmiana operatora Kina KDK była jak najbardziej płynna. Mimo to, konieczna będzie kilkudniowa przerwa. W terminie od 31 grudnia do 6 stycznia nie będzie zatem seansów.

– Przerwa związana jest głównie z kwestiami technicznymi, ale też z szeregiem różnych formalności zależnych od zewnętrznych podmiotów. Staramy się, by była możliwie jak najkrótsza, dlatego wracamy z seansami już 7 stycznia – dodaje Elwira Kozłowska.

Strona www

Mieszkańcy, którzy przyzwyczaili się do oferty Kina KDK nie powinni obawiać się drastycznych zmian. Według zapowiedzi Kozienickiego Domu Kultury, zarówno fanpage kina, jak i strona internetowa kinokozienice.pl będą dalej funkcjonowały.

– Zależy nam, aby mieszkańcy w łatwy i przejrzysty sposób mogli docierać do informacji o repertuarze, seansach specjalnych czy do zapowiedzi filmowych. Znamy ich przyzwyczajenia do dotychczasowych rozwiązań i dlatego przy nich pozostajemy – mówi Elwira Kozłowska i dodaje: – Natomiast jeśli chodzi o filmy, to już pracujemy nad atrakcyjnym repertuarem. Na pewno nie zabraknie gorących premier, a także różnego rodzaju konkursów. Już dziś serdecznie zapraszam na seanse.

Przypominamy, że Kino KDK dysponuje salą na 356 miejsc, projektorem o jakości 4K, ekranem o szerokości 8,5 metra i nowoczesnym systemem nagłaśniającym. Seanse odbywają się codziennie, za wyjątkiem czwartków.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content